Головна Місто Нюанси купівлі/продажу майна в Южноукраїнську

Нюанси купівлі/продажу майна в Южноукраїнську

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Придбати нерухомість в Южноукраїнську з початком війни було практично неможливо через те, що з 24 лютого припинено функціонування держреєстрів. У травні Кабмін відновив доступ до частини реєстрів. Тому мешканці міста при зверненні до нотаріуса, знову мають можливість розпоряджатись нерухомим майном – оформляти спадщину, здійснювати реєстраційні дії.

Зараз в інтернеті активно подають оголошення на продаж нерухомості. А ціни, у місті стали вищими майже у два рази. Однак, як стверджують фахівці, цікавість до купівлі житлової нерухомості більше у людей, які вимушено переїхали до Южноукраїнська, та бажають придбати житло, замість дороговартісної оренди.

Чи варто ризикувати оформлюючи договір купівлі/продажу нерухомості в умовах воєнного стану? Ми поспілкувалися з приватними нотаріусами міста.

Нотаріуси міста, радять дочекатися закінчення дії воєнного стану, щоб укласти договір купівлі/продажу квартири з дотриманням усіх юридичних вимог. Юридично можна пробувати укладати угоди купівлі/продажу, але перевірити власника в реєстрі нотаріус не зможе. Також Миколаївській області діють обмеження щодо зняття з реєстрації громадян, які є власниками квартири. Отже, укласти повноцінну угоду зараз неможливо.

Але, якщо вирішили все ж таки купувати/продавати нерухомість, то слід врахувати кілька оновлених правил:

 • Договори купівлі-продажу нерухомого майна мають право оформлюватися виключно в тій місцевості, де розташована ця нерухомість. Наприклад, якщо квартира в Южноукраїнську, то оформлювати її повинні виключно в Южноукраїнську. Якщо будинок в селі, де немає нотаріуса, то оформляти угоду може нотаріус на території району.
 • Заборонено продавати нерухомість, яка зареєстрована менше, ніж за місяць до продажу. Це обмеження ввели для того, щоб унеможливити спекуляцію та перепродаж квадратних метрів. Тобто, якщо ви володієте квартирою менше, ніж 30 днів, то не маєте права її продати. Виняток становить лише нерухомість, яку ви отримали в спадок.
 • Нотаріальні дії щодо нерухомості здійснюються виключно нотаріусами, які включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються дії щодо цінного майна.
 • Заборонено вносити нерухомість в статутний капітал юридичної особи. На період дії воєнного стану лише фізичні особи можуть стати власниками житла.
 • Також, окрім дорослих осіб, у квартирах часто зареєстровані неповнолітні. І потрібно обов’язково брати дозвіл в органах опіки і піклування для посвідчення такого праву.
 • Неможливо продати нерухомість на підставі довіреності. Це означає, що продати майно може виключно власник.

Оформлення угоди складається з чотирьох основних кроків:

 1. Оформлення договору завдатку (попереднього договору).
 2. Підготовка документів.
 3. Оформлення договору.
 4. Оплата податків, передача коштів за об’єкт нерухомості і ключів.

Перелік документів для подання нотаріусу:

 • Паспорта сторін, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру
 • Документ, що підтверджує право власності на відчужуване майно (Свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, тощо);
 • Витяг з державного реєстру речових прав;
 • Довідка про склад мешканців;
 • Заява про згоду дружини (чоловіка) “Продавця” на відчуження майна, якщо воно було придбано в період зареєстрованого шлюбу (оформлюється нотаріально)
 • Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 • Заява про згоду дружини (чоловіка) “Покупця” на купівлю майна (оформлюється нотаріально)
 • Свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 • Експертно-грошова оцінка квартири.

Наразі всі ці операції з купівлі/продажу дуже ризикові. Крім того, будь-яку угоду можна буде скасувати надалі, з огляду на те, що вона була укладена в період воєнного стану.


Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини