Головна Місто Непросте питання: демонтаж торгівельних точок на пр-ті Незалежності

Непросте питання: демонтаж торгівельних точок на пр-ті Незалежності

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

На 2022-2023 рр. заплановано реконструкцію головної вулиці Южноукраїнська. Для проведення ремонтних робіт, рано чи пізно тимчасові споруди з центральної частини міста треба буде прибрати.

Задля розв’язання цього питання міська рада прийняла мораторій на розміщення таких споруд на проспекті, а з тими що вже існують, не подовжувати термін дії дозвільних документів. В решті решт, не маючи дійсного паспорту прив’язки підприємниць змушений буде припинити діяльність по Незалежності.

Здавалося б усе логічно. Та насправді, не так все просто.
Люди здійснюючи свою підприємницьку діяльність, заробляють на життя та платять податки. Нерідко вони відмовляються від пропозиції управляння архітектури, перенести свій бізнес з проспекту в інше місце. Такі підприємці продовжують діяльність, але вже по суті незаконно, без документів.
Відповіддю влади стало запровадження демонтажу ТС. Своєю чергою, бізнесмени стали звертатися до судів.
Тож ми бачимо конфлікт між владою міста та деякими підприємцями.   

Щоб розібратися у неоднозначнім питанні ми вирішили поспілкуватися з деякими учасниками цього процесу.
З депутатом, з в.о головного архітектора міста.

Рибакова Л.А.: що означає демонтаж? Демонтаж означає, що приватного підприємця нашого міста лишають заробітку!

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Повне інтерв’ю з Рибаковою Людмилою Анатоліївною: Інтерв’ю до Дня самоврядування з Людмилою Рибаковою

На минулій сесії міськради, більшістю голосів було підтримано рішення про демонтаж декількох споруд. Деякі депутати вважають, що розв’язування питання в такий спосіб говорить про недопрацювання з боку управління містобудування.

Представниця партії «Пропозиція» Людмила Рибакова: «Я не підтримую демонтаж. Демонтаж означає, що приватного підприємця нашого міста лишають заробітку.

Я дуже поважаю підприємців. Це сміливі люди, що взяли відповідальність не лише за себе, а й за своїх робітників. Робота такої точки годує не одну людину.

Тут треба розділити питання.
Ті тимчасові споруди які занедбанні й там не здійснюється підприємницька діяльність – треба демонтувати. А от працюючи ТС інша справа, тут демонтаж має бути крайньою мірою”.

Ічанська Х.В.: Одне, що ми не робили, це не ходили по їх домівках…

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Про демонтаж інших ТС в статті 20 сесія міської ради: головне

Ми попросили роз’яснити ситуацію заступницю начальника відділу містобудування та архітектури Ічанську Христину Владиславівну.

“Дозвільні документи на розміщення тимчасових споруд (“Чашка” напроти Сільпо, кіоск “Ремонт взуття” і фургончик фаст-фуду)  закінчили свій термін дії.

Паспорт прив’язки їм видавався на сезон з 15 /04  по 15/10.

Власники  працюючих “Чашки” та фаст-фуду зверталися за отриманням дозвільних документів, але в зв’язку з діючим мораторієм, а також враховуючи здійснення реконструкції проспекту Незалежності,  їм було відмовлено”, –

пояснила Христина Владиславівна.

Також заступниця начальника відділу містобудування додала, що деякі споруд, ще працюють, допоки термін дії їхніх паспортів, не закінчиться.
А ще Ічанська , запевнила редакцію , що до підготовки проєкту рішення про демонтаж ТС, були вжиті всі можливі заходи аби уникнути такої міри:

«До того як почалися виноситися рішення про демонтаж нами було проведена робота (листи до власників, телефонні розмови, обстеження, оголошення в газету, на сайт, заява в поліцію щодо невідомих власності), в результаті якої було власниками ТС самостійно демонтовано п’ять тимчасових споруд.

Власникам ТС по Незалежності, пропонувалися інші місця, окрім проспекту, але вони відмовлялися.

Одне, що ми не робили, це не ходили по їх домівках, що не входить в наші повноваження».

Треба зауважити, що в отриманні паспорту прив’язки, відмовляють лише ТС, які розміщені на проспекті. Зі слів Х.В. Ічанської, іншим ТС, що звернулися із заявами щодо отримання паспорту прив’язки, було оформлено та видано такі паспорти.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
Про що ще йшлося на минулій сесії читайте в матеріалі: 21 сесія міськради: Чорноморов, білі стрічки й 7 годин обговорень та рішень

Ще новини