Головна Місто НБУ випустив в обіг нову пам’ятну монету

НБУ випустив в обіг нову пам’ятну монету

Автор ЮжБудНьюз

Монету Нацбанк ввів в обіг 7 жовтня, присвячену 100-річчю від дня народження одного з найвідоміших військових льотчиків-асів часів Другої світової війни “Амет-Хан Султан” з нейзильберу, тираж становить 30 тис. штук, діаметр – 31 мм, гурт –  рифлений.

На аверсі в центрі скульптури зобразили стилізовану композицію, що символізує повітряний бій, – літак тих часів. Під ним – дзеркальний абрис збитого ворожого літака. Вгорі знаходиться малий державний герб України.  Внизу – логотип Банкнотного-монетного двору та номінал монети – 2 грн.
Реверс монети прикрасив портрет льотчика, який ви бачите в лівій частині на дзеркальному тлі. Справа півколом викарбуваний напис – Амет-Хан Султан.

Національний герой кримськотатарського народу Амет-Хан Султан здійснив 603 бойових вильоти, особисто збив 30 літаків і в складі групи – 19 літаків ворога.
Також в честь видатних заслуг в світі авіації ім’я Амет-Хана Султана вписано в стелу на авіасалоні Ле-Бурже (Франція) з підписом «Льотчик від Бога». 
Він входить в десятку кращих льотчиків планети. Його бюст встановлений в рідній йому Алупці і в столиці Дагестану Махачкалі.

Ще новини