У сучасному суспільстві необхідно вміти працювати з інформацією. Всі засоби передачі і доставки інформації впливають на свідомість самим прямим чином – вони формують уявлення людини про все: його двір, місто, країну, світ. Потік інформації величезний.
При цьому, що таке медіаграмотність, знають лише 10% школярів. Однак дітям і підліткам необхідно знати, як об’єктивно аналізувати інформацію в інтернет-ресурсах, шукати джерела статтей, перевіряти і інші сайти, вчитися довіряти і не довіряти медіа.
Як повідомлялося на сайті УНН, в минулому році міністр освіти і науки Ганна Новосад повідомила, що ведеться розробка Державного стандарту базової освіти для учнів 5-9 класу. Його планували презентувати в березні 2020 року, а впровадити в 2022 році.
«Ми говоримо про втілення нової української школи, і ми зараз на етапі початкової… Нам ще необхідно 2 роки, щоб довести початкові класи, і з 2022 року у нас йде перший 5-й клас, який буде вчитися за новим стандартом і де буде ця компетентність», – додала міністр.
В силу віку діти ще не вміють розпізнати техніку подачі рекламної та іншої інформації. Підконтент, який може становити небезпеку для школярів, підпадають різні матеріали, що містять насильство, агресію, нецензурну лексику, пропаганду азартних ігор. Школярі мимоволі стикаються з ними під час подорожей по інтернету. Перегляд цих матеріалів негативно позначається на їхній психіці.
Як розвивати медіаграмотність:
- завжди надійно захищати свої персональні дані. Не довіряти сумнівним сайтам, створювати надійні паролі і нікому їх не повідомляти;
- контролювати дітей, братів, сестер, племінників, які вже дуже легко «літають» по сайтам, реєструються в соц. мережах, але не підозрюють, наскільки небезпечно це може бути;
- необхідно порівнювати інформацію з різних джерел, формувати цілісну картину ситуації, спираючись на відомості з різних медіа;
- як творцеві і розповсюджувачу інформації, людині слід надавати точну інформацію, підкріплену фактами, доказами;
- критично ставитися до будь-якої інформації, будь вона передана ведучим з центрального каналу або блогером з соц.мережі.
Якщо дитина любить сидіти за комп’ютером часто, потрібно розуміти, що друковане видання набагато краще – інформації достатньо і для зору корисно.
Ці поради допоможуть заохотити дітей читати більше:
- вчіть дитину на своєму прикладі – читайте частіше;
- дайте дитині книги, які будуть їй цікаві;
- створіть куточок для читання;
- обов’язково обговорюйте прочитане;
- уникайте примусу;
- слухайте аудіокниги: в авто чи поїзді, або під час прогулянки;
- по черзі читайте один одному – це хороша практика спільного проведення часу.