Головна Безпека Нацстратегія безбар’єрності. Найближчі кроки.

Нацстратегія безбар’єрності. Найближчі кроки.

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Національна стратегія – перший в Україні комплексний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя та для всіх суспільних груп, зокрема людей з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, батьків маленьких дітей та дітей з інвалідністю.

Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. А вже минулого тижня Уряд затвердив План заходів на виконання Стратегії безбар’єрності у найближчі роки.  

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Відповідна стратегія передбачає створення безбар’єрного простору за шістьма напрямками:

  • Фізичний;

Доступність громадського простору – будівель, транспорту та інфраструктури

  • Інформаційний;

Люди, незалежно від їх функціональних порушень, повинні мати доступ до інформації у різних форматах, у тому числі з використанням спецтехнологій (шрифту Брайля, перекладу жестовою мовою тощо).

  • Суспільний;

Забезпечення рівних можливостей всіх людей, їх об’єднань у житті громад, рівний доступ до культурного життя, сприятливе середовище для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище.

  • Економічний;

Всі громадяни, незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я, мають рівні умови та можливості для працевлаштування, отримання ресурсів для заняття підприємництвом.

  • Цифровий;

Вільний доступ для всіх до цифрової інфраструктури та отримання цифрових навичок

  • Освітній.

Рівні можливості до здобуття освіти.

Тож, що планується зробити для змін у цій сфері першочергово на 2021-2022?

  • Удосконалити державні будівельні норми, які стосуються інклюзивності будівель, закладів освіти, а також об’єктів благоустрою. Це потрібно для того, щоб кожен новий об’єкт соціальної інфраструктури був зведеним без бар’єрів.
  • Гармонізувати стандарти доступності, ергономічності та зручності побудованого середовища та забезпечити їх відповідність міжнародному досвіду досягнення безбар’єрності фізичного простору.
  • Забезпечити контроль за дотриманням вимог будівельних норм та посилення відповідальності за їх порушення.
  • Регулярно проводити моніторинг безбар’єрності соціально важливих об’єктів.

Джерело: Сайт Миколаївської ОДА

Читайте також: Оновлення норм проєктування доріг та “Укрзалізниця” запускає приміську електричку з адаптованими вагонами для перевезення велосипедів

Ще новини

Залишити коментар