Головна Місто Найкращі місця для відпочинку у Миколаївській області

Найкращі місця для відпочинку у Миколаївській області

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

За вікном все тепліше та сонячніше, з’являється бажання провести відпочинок на природі. Попри те, що довгі вихідні та відпустку не всі можуть собі дозволити, але це не означає, що потрібно відмовлятися від відпочинку. Місць, де можна чудово провести вікенд на Миколаївщині вдосталь. Для Южноукраїнців пропонуємо подивитися рейтинг найкращих місць у Миколаївській області від MyCity.

Актівський каньйон

Це понад 250 гектарів урвистих скель та валунів, глибина каньйону в деяких місцях становить 50 метрів. Скелі нависають над річкою Мертвовод. Вважають найкращим місцем в області для фото в інстаграм, адже краєвиди на багато кілометрів вперед та метрів донизу заворожують.

Мешканці каньйон називають «Долиною диявола» або «Малим Кримом». Він входить до Семи чудес України та до складу регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя». Окрім брил, тут можна знайти рідкісні види рослин та тварин. Чудове місце для активного відпочинку, а особливо – скелелазіння.

Для Южноукраїнців це гарна можливість провести чудові вихідні або весняні свята.

Кінбурнській півострів

Неймовірне місце з теплим піском, пологим пляжем та чистою водою. Місце стало мегапопулярним не так давно, тому влітку на косі можна й не знайти місця для палатки біля моря.

Унікальним це місце робить те, що коса омивається одразу трьома водоймами: Чорним морем, прісним Дніпро-Бузьким лиманом та солоними водами Ягорлицької затоки. Якщо ж дійти до краю коси, то можна побачити, як сходяться води прісного Дніпро-Бузького лиману та солоного Чорного моря. Окрім моря, тут налічується близько 300 маленьких та не дуже озерець з прісною та солоною водою і грязюкою, якою можна обмазатись.

Кінбурні можна побачити унікальне поле диких орхідей площею 60 га, розташоване біля морських пляжів в околицях села Покровка. Також через півострів щороку мігрують кілька мільйонів птахів. Тут гніздяться: орлан-білохвіст, гага (пухівка), нерозень, кулики – довгоніг, чоботар, кулик-сорока, сиворакша, чаплі та інші. Улітку спостерігаються скупчення пелікана рожевого, взимку — орланів-білохвостів.

Розташований півострів в південно-західній частині області, неподалік Очакова. Дібратися можна як автомобілем, так і НІБУЛОНівською «Ракетою», це катер такий. Правда, ходять вони в теплу пору, а до того доведеться автобусом до Очакова, а далі іншим транспортом.

Важливо! Кінбурн з його косою – об’єкт природо-заповідного фонду, тому за купи сміття або поламані дерева можна отримати не лише осуд від інших, а й цілком реальний штраф.

Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія»

Місто-держава було засноване грецькими переселенцями ще на початку VI століття до н.е.

Сьогодні «Ольвія» — заповідник, який охороняється. Тут можна відвідати музей, фондосховище, ще один музей, але уже каменю (лапідарій) та наукову бібліотеку. Також вам скоріш за все дозволять взяти з собою черепок від стародавньої амфори чи глечика – дрібничка, але ж історична.

Поруч можна знайти ще одну незвичайну локацію – острів Березань.

Мигія

Саме тут ви знайдете відомі пороги Південного Бугу та скелястий каньйон. Ця місцевість є частиною Національного природного парку «Бузький гард».

Спуститися по річці, натикаючись на численні скелясті пороги і промокнути від бризок джерельної води, – це сюди. Окрім цього, тут знову ж таки можна полазити по скелях. Для любителів екстрема можна заказати рафтинг, до речі, домовитись можна в Южноукраїнське. Фірма ГО «ЮКЕВВ «Шершень» пропонує, окрім рафтингу, провести вихідні в наметі та смачною їжею на огнище.

Радонове озеро

Розташоване біля згаданої Мигії, а утворилося на місці гірничої виробки. Озеро не дуже велике, але глибоке, до 42 метрів.

фото: гугл-пошук

Відоме своєю бірюзовою чистою водою, яка влітку доволі прохолодна, тому тут полюбляють купатися. Любителі екстриму можуть стрибати в озеро з обривистих скель, але потрібно бути дуже обережним. Гарне місце для крутих селфі.

Трикратський ліс

Штучний лісовий масив (247 га) біля села Трикрати Вознесенського району. Ліс є частиною уже згаданого природного парку «Бузький Гард». Головними «старожилами» лісу є 350 стародавніх дубів, які ростуть вже більше 120 років, а деяким, як кажуть місцеві, навіть до 500 років – жива історія, до якої можна в прямому сенсі доторкнутися.

Сам ліс висадили наприкінці ХІХ століття, він охоплює декілька урочищ, які плавно перетікають одне в одне. З «Васильєвої пасіки» потрапляєш до «Лабіринту», з «Літнього хутора» – до «Миронового гаю» і «Виноградного саду».

Ця місцина популярна своїми звивистими стежками та великою кількістю маленьких мостів через річку Арбузинка. Через таке мереживо ліс отримав народну назву «Лабіринт».

Ландшафтний парк «Приінгульський»

Розташований на ділянці долини річки Інгул на землях Новобузької міської ради, Кам’янської, Софіївської, Розанівської сільських рад колишнього Новобузького району (Баштанського нині). У його межах розташоване друге найбільше в області Софіївське водосховище і найбільший на Миколаївщині штучний водоспад.

Територія РЛП «Приінгульський» – середовище існування багатьох рідкісних рослин і тварин та таких, що зникають, занесених до списків спеціальної охорони. Подорожуючи парком, можна побачити як природні об’єкти, так і створені людиною. Окрасою місцевості називають жіночий Свято-Михайлівський монастир, або, як його ще називають, Пелагіївська церква.

Іншими цікавими туристичними місцями парку є: скеля Стовп, скеля Пугач, плато «Чортів міст»,  урочище «Порожки», унікальний дерев’яний підвісний міст на тросах через Інгул, а також садиба Тропіних – колишній маєток мирового судді. Це одна із найстаріших будівель Новобужжя.

Ще новини