Головна Безпека НАЕК «Енергоатом» визнав ЮУ АЕС готовою до зими

НАЕК «Енергоатом» визнав ЮУ АЕС готовою до зими

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Враховуючи ситуацію з заповненням газосховищ, нинішня зима стане викликом для атомної енергетики.
Тож планується, що більше половини електроенергії в країні вироблятимуть саме АЕС.

Таким чином, від якісної підготовки галузі до осінньо-зимового максимуму 2020-2021 рр., залежить енергетична безпека держави.

 Так, з 18 по 22 жовтня, на Южно-Українському Енергокомплексі тривала щорічна перевірка.

Окрім представників департаменту нагляду за безпекою, виконавчої дирекції з виробництва та ремонту ДП «НАЕК «Енергоатом», до складу комісії входили також Державна інспекція з енергетичного нагляду Південного регіону.

Перевірка проводилась в усіх підрозділах Южно-Української атомної станції, а також на Олександрівській ГЕС і Ташлицькій ГАЕС. Крім об’єктів енергокомплексу члени комісії інспектували готовність Южноукраїнського відділення ВП «Складське господарство».

Інспектори оцінили реалізацію організаційно-технічних заходів, виконання графіків планових ремонтів, готовність споруд, стан систем електропостачання, теплопостачання, водопостачання, рівень пожежної безпеки тощо. Окрему увагу приділили готовності персоналу.

Голова комісії Віктор Клочко впевнений, що атомники здатні забезпечити енергобезпеку держави: «Аналогічну ситуацію ми проходили в 90-х роках минулого століття. Персонал пам’ятає, знає, вміє, всі інструкції прописані».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Що до перевірки на Южно-Українському енергетичному комплексі, то голова комісії зазначив: «Комісія констатує, що Южно-Український енергетичний комплекс  добре підготувалася до зими. Є зауваження, вони стандартні, тому що триває ремонтна кампанія на першому енергоблоці атомної станції. Зазначу, що ці зауваження не мають великого впливу на проходження осінньо-зимового максимуму навантаження. А загалом маю відзначити гарну роботу персоналу з виконання заходів та програм, які були розроблені підприємством з цього напряму».

Нагадаємо, що раніше інспектори МАГАТЕ провели чергову планову інспекцію на ЮУАЕС . МАГАТЕ виконали інвентаризацію активної зони та басейна витримки енергоблока №1, а також технічне обслуговування камер МАГАТЕ та їх тестування.

Джерело: офіційний сайт Южноукраїнська

Читате також: АЕС готові до осінньо-зимового періоду!

Ще новини