Головна Місто Нацбанк випустив нові пам’ятні монети

Нацбанк випустив нові пам’ятні монети

Автор ЮжБудНьюз

Як повідомляє пресслужба Національного банку України з 1 грудня 2020 року вводяться в обіг 2 пам’ятні монети “Самійло Величко” та “Місто Слов’янськ”.

Пам’ятна монета з нейзильберу номіналом в 5 гривень “Місто Слов’янськ”, присвячена місту в Донецькій області, буде випущена тиражем в 35 тисяч одиниць. На аверсі монети зображений її номінал, стилізовані сторожова вежа та козак, а також вказана історична назва міста Соляний Тор, на реверсі – герб Слов’янська та архітектурні пам’ятки міста.

НБУ

Пам’ятна монета “Самійло Величко” присвячена козацькому літописцю, автору історичного трактату “Літопис Самійла Величка”, який описує історичні події середини XVII – початку XVIII ст. Монета номіналом у 10 гривень, тиражем у 3 тисячі одиниць. На її аверсі зображено номінал та стилізована назва літопису, на реверсі – дзеркальний абрис козацького профілю та цитата з твору Самійла Величка.

НБУ

Також Національний банк України проведе 10 грудня 2020 року електронний біржовий  аукціон із продажу пам’ятних монет з нейзильберу номіналом 5 гривень “Рік Бика”.

НБУ

Для реалізації буде виставлено 1 600 монет (10 лотів по 100 монет у кожному лоті, 10 лотів по 50 монет у кожному лоті, 10 лотів по 10 монет у кожному лоті).

Електронний аукціон із продажу зазначених монет планується провести на Універсальній товарній біржі “Контрактовий дім УМВБ”. Аукціон відбудеться в системі електронних торгів з можливістю віддаленого доступу. Умови участі в аукціоні будуть розміщені на офіційному сайті біржі.

Ще новини