Головна Світ На Венері виявлено життя?

На Венері виявлено життя?

Автор ЮжБудНьюз

Група астрофізиків на чолі з Джейн Грівз (Jane Greaves) з Кардіфського університету опублікувала результати аналізу даних спостережень Венери, проведених в 2017 і 2019 роках за допомогою наземного телескопа Джеймса Кларка Максвелла (James Clerk Maxwell Telescope) і системи радіотелескопів ALMA (Atacama Large Millimeter / submillimeter Array) в міліметровому діапазоні хвиль. Метою вчених був пошук фосфіну в атмосфері Венери, який можна було виявити на довжині хвилі 1,123 міліметра, що відповідає обертальному переходу (1-0) молекули PH3.

Фосфін є потенційним біомаркером. Біомаркер – це хімічна речовина, яка може свідчити про присутність живих організмів.

Однак вчені не стверджують, що у верхніх шарах атмосфери планети існує життя, і лише говорять, що на Венері можуть йти хімічні процеси відтворення фосфіну, невідомі науці. Стаття опублікована в журналі Nature Astronomy.

Земля та Венера дуже схожі між собою розміром, масою, орбітальною швидкістю, однак умови, які панують на них, сильно відрізняються.

Поверхня Венера розігріта до температури близької до 500℃, а атмосферний тиск поблизу неї в кілька десятків разів вище земного. Також там міститься багато сполук сірки і практично немає водяної пари і кисню, що робить цю планету вкрай екстремальним місцем, непридатним для білкових форм життя. Однак є теорії, згідно з якими мікроорганізми-екстремофили могли б жити в верхніх шарах атмосфери планети і існувати за рахунок складних хімічних реакцій.

В результаті дослідження вченим вдалося з високим ступенем точності зареєструвати фосфін на висотах 53-61 кілометрів від поверхні Венери, зміст якого оцінюється в 20 частин на мільярд. Точне джерело газу встановити не вдалося, проте автори роботи вважають, що виявлення фосфіну не є надійним доказом існування життя в атмосфері Венери і вказує тільки на потенційно невідомі геологічні або хімічні процеси, що відбуваються на планеті. Ряд відомих хімічних процесів, що включають в себе фотохімічні реакції або освіту фосфіну при спалахах блискавок, вулканічної діяльності або падіння метеоритів, не можуть пояснити бачимо вміст цієї речовини в атмосфері Венери. Щоб розібратися в походженні фосфіну, необхідно провести цілий ряд нових спостережень, в тому числі за допомогою орбітальних станцій і апаратів, що спускаються.

Чекаємо на запуск міжпланетної станції «Венера-Д», яка може бути запущена в космос в період з 2029 по 2031 рік. Можливо, саме за допомогою цієї станції вченим вдасться більш детально розібратись в хімічних процесах, що йдуть в венеріанській атмосфері.

Ще новини

1 коментар

Анастасия 15.09.2020 08:42 - 08:42

Как интересно жить в 2020!

Коментування закрито