Головна Безпека На варті безпеки. ДСНС та “Центр соціально – психологічної реабілітації дітей Южноукраїнської міськради” провели спеціальні заняття.

На варті безпеки. ДСНС та “Центр соціально – психологічної реабілітації дітей Южноукраїнської міськради” провели спеціальні заняття.

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

7 грудня, в Комунальному закладі “Центр соціально – психологічної реабілітації дітей “, були проведені тактико-спеціальні навчання, на яких  персонал та діти відпрацьовували дії при виникненні пожежі. Було залучено 4 одиниці техніки, особовий склад 1 ДПРЗ, 25, 27, 28 ДПРЧ, Южноукраїнське відділення поліції та КЗ “Южноукраїнська міська лікарня”.

Відпрацьовували умовну ситуацію короткого замикання новорічної гірлянди, в наслідок чого відбулося загоряння ялинки.

За сценарієм, психолог Центру, проходячи повз актової зали помітив загоряння й сповістив про пожежу. Група оповіщення надала інформацію про це усім, включаючи керівника, інші організації, що розміщенні в будівлі та відповідні служби, також дали сигнал про підготовку та евакуацію. Група пожежогасіння імітувала спроби загасити загоряння.  Також були задіяни працівники закладу, що складають групи евакуації дітей, матеріальних цінностей, безпеки й резервна група.

Функція керівника закладу – це координуваня цих груп та зустріч й введеня у курс діла особового складу  ДПРЧ (де виникла пожежа, скільки людей лишилося в приміщені, де їх бачили востаннє і таке інше).

Як розповіла редакції «Южбудньюз» директорка КЗ “Центр соціально – психологічної реабілітації дітей” МЕЛЬНИК ЯРОСЛАВА БОГДАНІВНА, завдяки точному слідуванню сценарію люди були занурені у стресову ситуацію, що є добре, бо ціль тренувань довести виконання дій під час НС до автоматизму. Адже щоби впевнено діяти в стресовій ситуації люди мають дуже добре знати свої функції. Вони мають діяти, майже «не думаючи».

Ярослава Богданівна запевнила, що ставлення колективу Комунального закладу до таких занять дуже серйозне, адже мова йде перш за все про життя й здоров’я дітей та персоналу. І в другу чергу про збереження матеріальних цінностей й документації закладу.

Мельник Я.Б.: «Сьогодні більшість інформації ми дублюємо на цифрові носії, але при навчаннях з пожежної безпеки відпрацьовуємо все досконально, в тому ж числі працівники виносять важливі документи з будівлі.

Але головне, що ми відпрацьовуємо – це дії дітей при виникненні надзвичайної ситуації.

Ми дуже вдячні ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОМУ ЗАГІНУ №1, що вони нас курирують , та ми маємо змогу разом з ними, з поліцією й медиками проходити подібні заняття щорічно.

Така увага з боку ДСНС, зумовлена й тим, що ми є заклад цілодобового призначення, в нас перебувають діти від 3 до 18 років.
Ми маємо тренуватися аби організовано вивести дітей по сходах з ІІ поверху на вулицю. Де потім вихователі їх перерахують, а психологи заспокоять. Щоб це було виконано вчасно, всі працівники повинні знати де розташовано їх пожежний вихід й мати ключі від них.
На тренуванні колектив продемонстрував злагоджену роботу – всі виходи були відчинено за лічені хвилини.

Ми змоделювали ситуацію, нібито дитина й дорослий залишилися у приміщенні. Відпрацювали дії, які треба виконати в такому випадку й “постраждалі” були швидко «врятовані».

Ми маємо передбачити та «програти» різні нюанси, що можуть виникнути в такій ситуації. Наприклад, є люди, завдання яких не пускати в небезпечну будівлю, якщо хтось вирішить туди повернутися, забувши каблучку тощо.

На при кінці чергового навчання ми проводимо круглий стіл зі всіма учасниками аби з’ясувати, що ще треба зробити аби покращити підготовку. І хоча на сьогодні можна з впевненістю сказати, що рівень такої підготовки високий, але завжди є над чим працювати. Тож ми в кожну декаду проводимо заняття самі. На яких відпрацьовуємо різні моменти.

Я задоволена результатом навчань. Всі чітко, не вагаючись, виконували план-схему дій. І це є дуже важливим, адже в такій справі має значення кожна хвилина!”

Читайте також: Синоптики обіцяють заморозки, а ДСНС нагадує правила безпечного обігріву помешкань та «Найбільший наш подарунок – щасливі діти» – подарунки дітям від “Юженергобуд”

Ще новини