Головна Місто На півдні Китаю почалося будівництво Музею науки та технології

На півдні Китаю почалося будівництво Музею науки та технології

Автор ЮжБудНьюз

На півдні Китаю у місті Шеньчжень розробили проєкт британського бюро Zaha Hadid Architects для будівництва нового Музею науки. Новий музей загальної площею 125 000 м² будують в парковій зоні «Міста науки Гуанмін». Музей буде тісно пов’язаний з дослідницькими центрами по всій країні Китаю і помітно підсилить позиції Шеньчженя в глобальному рейтингу інноваційних центрів.
Про це повідомив Архі.ру

Шеньчженьській музей науки та технології

У плані будівля являє собою букву U заскленим атріумом в центрі зумовлено розташуванням музею: він розкритий у бік парку, а з протилежного боку майже монолітний, через те, що там проходить жвава автомагістраль. Бічні фасади отримали окремі отвори, що дозволяють заглянути всередину.

Особливу увагу було приділено ресурс ефективності проєкт. Планування максимальна гнучка, щоб підходити під будь-який дизайн експозиції або навіть зміну функції будівлі. Обсяг споруди навіть тестували в аеродинамічній трубі, щоб врахувати її взаємодію з вітрами. Досліджувалися також рівень природного освітлення, якість повітря і його температура.

Шеньчженьській музей науки та технології

Оболонка будівлі захистить його протягом дуже спекотного і вологого літа, найскладнішого з точки зору клімату сезону в субтропічному Шеньчжені, де зима помірна, а осінь та весна — комфортно теплі. Термоізоляцію забезпечить також  високоефективне скління. Енергію допоможуть заощадити системи вентиляції та освітлення, «розумна» програма управління мережами музею.

Шеньчженьській музей науки та технології

Будівництво музею вже почалося, а завершитися роботи повинні в кінці 2023 року.

Ще новини