Головна Безпека На Миколаївщині планується провести 6 міжнародних військових навчань

На Миколаївщині планується провести 6 міжнародних військових навчань

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

29 листопада, Володимир Зеленський подав до Ради законопроєкт про допуск збройних сил інших держав в Україну для участі у військових навчаннях.

На навчання збираються запросити США, Велику Британію, Угорщину, Румунію, Словаччину, Польщу, Литву, Канаду, Швецію.

Планується проведення 10 багатонаціональних навчань на території країни.

Йдеться, зокрема, про проведення:

  • українсько-румунського навчання «Ріверайн-2022»
  • багатонаціонального навчання «Кленова Арка-2022»
  • багатонаціонального навчання «Вікінг-2022»

Та 6 навчань проходитимуть на Миколаївщині:

  • «Об’єднані Зусилля-2022»
  • українсько-американського навчання «Репід Трайдент-2022»
  • українсько-британського навчання «Козак Мейс-2022»
  • багатонаціонального навчання «Світла Лавина-2022»
  • українсько-польського навчання «Сільвер Сейбер-2022»
  • українсько-американського навчання «Сі Бриз-2022»

В Миколаївській області в навчаннях планують залучити 235-й міжвидовий центр підготовки підрозділів, річку Південний Буг, острів Майський, військовий порт Очакова, аеродром «Кульбакіно» та міжнародний аеропорт «Миколаїв».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Широколанівський полігон — загальновійськовий полігон І кат., розташований в Миколаївській області, на відстані 40 км від Миколаєва, 50 км від аеропорту Миколаїв

До участі в навчаннях залучать близько 21,5 тис. українських військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою,пів сотні літаків та вертольотів, до трьох десятків кораблів та більше ніж 10 тис. іноземних військових.

Поза межами України передбачено участь ЗСУ у 16-ти багатонаціональних навчаннях.

Загалом на проведення та участь у багатонаціональних навчаннях в наступному році держава планує витратити 106 548,33 тис. грн.

Заступник Міністра оборони України: «Що це дає нашим Збройним Силам? Досягається взаємосумісність зі збройними силами держав-членів НАТО; відпрацьовуються сучасні підходи до застосування військ; відбувається злагодження підрозділів та практичне відпрацювання набутих знань, нових навичок та обмін досвідом. Зрештою, це потужна демонстрація солідарності та готовності до спільних дій».

Процедура схвалення Верховною Радою рішення про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію нашої – передбачена Конституцією України й це є щорічною процедурою – парламент оперативно дає дозвіл на участь іноземних військ у навчанні.
Проєкт Закону «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2022 році для участі у багатонаціональних навчаннях» внесений, як невідкладний.

Джерело: Маю право

Ще новини