Головна Саморозвиток На Миколаївщині знаходиться єдиний у світі Музей ракетних військ стратегічного призначення

На Миколаївщині знаходиться єдиний у світі Музей ракетних військ стратегічного призначення

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Неподалік міста Первомайська в смт Побузьке, Кіровоградська область, розташований “Музей ракетних військ стратегічного призначення”. Інші шахти в Україні були знищені. Він створений на місці бойової позиції ракетного полку 46-ї ракетної дивізії ракетних військ стратегічного призначення.

Редакція ЮжБудNews познайомить ближче з єдиним у світі музеєм ядерних ракет.

Почнемо з історії створення музею

Музей ракетних військ був відкритий на місці колишнього секретного 309-го командного пункту 46-тої ракетної дивізії у 2001 році. Після підписання Україною “Будапештського меморандуму” – 5 Грудня 1994 року, в рамках якого вона була змушена знищити всю свою ядерну зброю в обмін на гарантії територіальної, економічної та суверенної цілісності від країн: США, Великої Британії та РФ.

Отже, виконуючи умови договору Україна один за одним знищувала всі свої секретні командні пункти. Так, 30 Жовтня 2001 року останню шахтову-пускову установку для міжконтинентальної балістичної ракети РС-22 (“Scalpel”) було підірвано і в Первомайську. Завдяки ініціативності та неабияким зусиллям керівництва вдалося зберегти в цілісності центральну бойову стартову позицію уніфікованого командного пункту з наземним обладнанням та різноманітними допоміжними механізмами. А згодом весь секретний командний пункт вдалося перетворити на музей.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Виходячи з цього “Музей ракетних військ стратегічного призначення” є справжньою бойовою позицією, яка ще 25 років тому була одним із найбільш засекречених об’єктів у Радянському Союзі. По периметру об’єкт був огороджений колючим дротом під напругою. Були встановлені датчики руху та велося цілодобове чергування. Нині музей є “Найбільшим військово-історичним музеєм України”, безпечним та дуже цікавим місцем для туристів з усього світу.

Експонати музею та екскурсії

На території музею представлено понад 24 тисячі унікальних експонатів. Відвідувачі можуть побачити справжню міжконтинентальну балістичну ракету SS-18 “Satana”. Яка була побудована в середині 70-х років конструкторським бюро “Південне”. Ця ядерна ракета Українського виробництва вражала тим що час готовності до запуску складав всього 62 секунди.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

На території музею можна побачити ракети, танки, літаки, які належали 46 ракетній дивізії, а нині демонструються як експонати.

Найперша радянська рідинна балістична ракета, що була здатна нести ядерний заряд SS-3 “Shyster” і мала дальність стрільби 1200 км.

Ракета SS-4 “Sandal”, що була створена в 1959 році.

Ще одне надбання музею – ешелон для транспортування балістичних ракет. Для цього на території музею побудували 132 метри залізничних колій.

Родзинкою музею є справжній командний пункт, що знаходиться на глибині 40 метрів. Він являє собою металевий контейнер завдовшки 33 метри (діаметр 3,3 метра) вага 125 т, який має 12 відсіків.Командний пункт може автономно функціонувати протягом 45 днів.

Екскурсії в музеї проводять справжні бойові офіцери на різних мовах, зокрема: англійська, російська та українська, тому можна з перших вуст дізнатися багато цікавих деталей які раніше були суворо засекречені.

Ціна квитків та розклад роботи

“Музею ракетних військ стратегічного призначення” відкритий для відвідувачів кожного дня з 9:00-17:00

Ціна вхідного квитка:

  • для дітей – 20 грн, 
  • для дорослих – 120 грн, 
  • вартість спуску до командного пункту складає – 250 грн (діти до 6 років безкоштовно).
  • вартість входу до музею для військовослужбовців (всіх категорій), ветеранів війни, учасників бойових дій, дітей дошкільного віку, дітей сиріт, працівників музейних установ, членів Міжнародної Ради музеїв ЮНЕСКО, інвалідів дитинства та інвалідів I, II групи, керівників екскурсійних груп – безкоштовно!

Також музей пропонує своїм відвідувачам унікальну можливість покататись військовій техніці, відтак покататись на:

  • Бойовій Розвідувальній – Дозорній машині коштуватиме –  4000 грн;
  • Бойовій стрілі 10-М – 5000 грн;
  • Танку ІС3 (Іосиф Сталін 3) – 6000 грн. 
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Адреса музею та цікаві місця поблизу

На території музею знаходиться затишне кафе в якому можна смачно та ситно поїсти.

Бронюйте екскурсії за номером телефону: 096 470 35 07

Джерело: ПоМандруй

Ще новини