Головна Новини На Миколаївщині відтворили місто, у якому жили наші пращури й розробили інтерактивний тур доповненої реальності

На Миколаївщині відтворили місто, у якому жили наші пращури й розробили інтерактивний тур доповненої реальності

Автор Anna
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

У Миколаєві на розкопках прадавнього міста відкрили перший в Україні інтерактивний тур доповненої реальності. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Це ціле історичне місце, яке було знайдено під триметровим шаром землі – ровесник грецької Трої. У місці, де зливаються річки Інгул і Південний Буг проживало до півтори тисячі кіммерійців, що займалися скотарством і землеробством.

За допомогою сучасних технологій археологи та програмісти за знайденими артефактами відтворили місто, у якому жили наші пращури й розробили інтерактивний тур.

Туристам видають планшет – це їхні “очі” для мандрівки поселенням, завдяки якому вони повертаються на 3200 роки назад.

Будинки розташовані у чіткому порядку, є вулиці. Тут жили до півтори тисячі людей.

Кімерійці займалися скотарством і землеробством. Також вони були ремісниками – обробляли камінь, кістки, дерево, плавили бронзу. А ще це поселення контролювало водне сполучення між Середньою Азією та Європою. Вони поклонялися духам пращурів та Сонцю й мали для цього храм, від якого зараз лишився тільки фундамент. Але завдяки віртуальному туру можна поглянути, що знаходилося в храмі.

Нині досліджена лише четверта частина поселення, тож і віртуальні версії деяких ще розробляють. Пропонуємо переглянути сюжет віртуальної прогулянки 👇

Ще новини