Головна МістоЕко-будні Миколаївщину обрали пілотним регіоном для впровадження стратегії адаптації до кліматичних змін

Миколаївщину обрали пілотним регіоном для впровадження стратегії адаптації до кліматичних змін

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

25 лютого компанія EGIS Ukraina уклала контракт за проєктом “Посилення потенціалу регіональних та місцевих адміністрацій щодо впровадження та виконання законодавства ЄС та розвитку інфраструктурних проєктів” ((APENA 3). Вартість контракту близько 5 млн євро. #Egis є партнером грецької компанії #Enviroplan для реалізації проєкту.

Мета програми: Підвищення потенціалу органів державної влади на обласному рівні у розробці реформ, пов’язаних з Угодою про асоціацію та Поглибленою і всеосяжною зоною вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Проєкт складається з 6 компонентів:

  • Компонент 1: Сприяння зміцненню адміністративного потенціалу для реалізації дотримання нового законодавства відповідно до законодавства ЄС на місцевому рівні в Україні.
  • Компонент 2: Підтримка місцевого суспільства в збільшенні обізнаності про дотримання законодавства, узгодженого з ЄС.
  • Компонент 3: Розробка пілотних обласних стратегій адаптації до зміни клімату.
  • Компонент 4: Розробка обласних планів управління відходами в 3 пілотних областях.
  • Компонент 5: Розвиток пріоритетних інвестицій в управління відходами, підготовка проєктів в 3 пілотних областях.
  • Компонент 6: Реалізація участі зацікавлених сторін і план інформування про комунікації.

Миколаївська область – одна з 3-х областей, де проєкт міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих адміністрацій щодо впровадження та виконання законодавства ЄС щодо навколишнього середовища та зміни клімату та розвитку інфраструктурних проєктів» розроблятиме регіональну стратегію з адаптації до зміни клімату.

На нашу область чекає, зокрема, оцінка вразливості до зміни клімату; визначення варіантів адаптації та реалізація адаптивних заходів й звичайно, моніторинг та оцінка виконання задач.

Важливим напрямком роботи групи буде підвищення обізнаності населення, наприклад, очікується організація семінарів для надання інформації про плани.

При Миколаївській облдержадміністрації створено робочу групу з розробки стратегії адаптації області до зміни клімату в рамках проєкту «APENA 3», що фінансується Європейським Союзом.

У п’ятницю, 8 жовтня, перший заступник голови Миколаївської ОДА Георгій Решетілов провів перше спільне засідання робочої групи з розроблення стратегії у області за участі експертів Проєкту Майкла Фланагана – міжнародного експерта з питань зміни клімату, Антоніоса Сакаліса – міжнародного експерта компанії ІНВАЙРОПЛАН С.А. та Оксани Кисіль – старшого експерта з питань ключових інституційних відносин.

У ході засідання обговорили вплив зміни клімату на енергосистему Миколаївщини.

Георгій Решетілов зазначив: «Для нас це не тільки констатація стану речей на сьогодні, а й визначення шляхів на майбутнє. На підставі розроблених документів ми можемо розраховувати на підтримку від наших партнерів в реалізації розроблених визначених пунктів. І це конкретні кроки та результати для нашого регіону».

Нагадаємо, що раніше Міністерство навколишнього середовища повідомила, що за свідченням вчених, в зв’язку з кліматичними змінами Україна переходить в зону надвисоких температур катаклізмів, вже в найближчі 35 років країні загрожує опустелювання великих територій.

Розпорядженні першого заступника голови Миколаївської ОДА Решетілова що до реалізації основних цілей проєкту.

Рекомендуємо переглянути добірку фільмів, які допоможуть більше дізнатися про екологію Землі

Ще новини