Головна МістоЕко-будні Миколаївщина в десятці кращих туристичних регіонів України

Миколаївщина в десятці кращих туристичних регіонів України

Автор Виталия
ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Минулої п’ятниці, 19 листопада, у Миколаївській ОДА відбувся брифінг за результатами туристичного сезону-2021 в Миколаївській області.  
Про проведенні заходи, плани на 2022 рік, досягнення у туристичній галузі та нові проєкти, проінформували: заступник голови облдержадміністрації Микола Марінов та очільниця управління з питань туризму та курортів ОДА Тетяна Волинець.

Вперше в області було проведено дослідження динаміки відвідуваності регіону.

Порівнюючи 8 місяців 2020 та 2021 років згідно з дослідженням спостерігалося  зростання туристичного потоку майже на чверть. Всього за 2020 рік внутрішніх туристів до області приїхало – 2,59 млн чоловік, а за 8 міс. 2021 року – 2,34 млн.

Зі зростанням туристопотоків, зросли й надходження до бюджету нашої області. Станом на листопад приріст туристичного збору – вдвічі більше проти минулого року.

Начальниця управління з питань туризму та курортів Миколаївської ОДА: «У нас зібрано 5,42 млн грн. Приріст становить 2 млн 608 тис.грн, або на 94% більше у порівнянні з минулим роком. Це якісна робота та територіальних громад, які змогли прокомунікувати із бізнесом. Тому що без взаємодії з бізнесом неможливо було одержати цей приріст. Це легалізація туристичних підприємств.
Звичайно, це далеко не те, що ми хотіли б бачити, бо є й приватний сектор, які не вважають за потрібне платити туристичний збір, але ми вже потрапили в десятку по всій Україні саме завдяки високим цифрам туристичного збору».

Чиновниця зазначила, що найпопулярнішими видами туризму минулого сезону стали курортний, активний, екстремальний, гастро- та етнотуризм. Своєю чергою, варто ще попрацювати над розвитком зеленого туризму, транзитного та пізнавального. 
В цьому сенсі є цікавим проєкт нового центру туризму, відпочинку та відкриття водних перевезень, а саме – Проєкт відновлення Вознесенської ГЕС.

Докладніше про цей цікавий проєкт читайте:

Майбутній туристично-рекреаційний комплекс Вознесенської ГЕС

Мова йде про першу української гідроелектростанцію, яка була введена в експлуатацію ще 1927 року, але вже кілька десятиліть не працює.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Туристичний комплекс відновленої ГЕС може складатися з діючої електростанції, оглядового майданчика з кафе, інформаційного центру, експозиції турбін з макетом ЮУАЕС, рекреаційної зони та місць для риболовлі.

Подальший розвиток туристичної галузі нашого регіону, його популяризація в країні призведе до суттєвого зростання надходжень до бюджету Миколаївщини та розвитку бізнесу. 

за матеріалами: Свідок та сайт ЮУАЕС

Ще новини