Головна Місто Миколаївщина: хто має право на субсидії?

Миколаївщина: хто має право на субсидії?

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
В Миколаївській області понад 68 тисяч жителів отримують субсидії на оплату послуг житлово-комунального господарства на суму понад 500 млн грн. У 2021 році на ці виплати із бюджету України уже витратили 3 млрд грн.

15 листопада Кабмін ухвалив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», зв’язку з чим з’явилися зміни у процедурі отримання субсидій у 2021 році.

Зміна перша:

Стало можливим отримати субсидію у випадку наявності боргів за комунальні послуги на суму 340 грн.

Директорка департаменту соцзахисту Миколаївської ОДА О.Єльчієва: “Субсидія буде призначатися, якщо розмір заборгованості складатиме не більше 680 грн, або людина матиме договір про реструктуризацію боргів”.

Зміна друга:

Також нововведення стосуватиметься власників мотоциклів.

“Якщо в родині є мотоцикл вартістю менш ніж чотири мінімальні зарплати або саморобний транспортний засіб, то раніше їм субсидія не призначалася. Тепер субсидія може бути призначена, враховуючи доходи, кількість мешканців домогосподарства”-розповіла директорка департаменту.

Зміна третя:

За її словами, якщо раніше у претендента на субсидію житло було в оренді, то субсидія йому не призначалася. Відтепер розширили перелік питань щодо житла, що перебуває в оренді або на яке оформлений заповіт.

Таким людям варто знову звернутися до відділів з питань соцзахисту населення або надіслати лист до управлінь соціального захисту: Баштанського, Первомайського, Миколаївського чи Вознесенського районів. Южноукраїнці ж можуть звернутися до управляння у нашому місті.

Зміна четверта:

Раніше у призначенні субсидії відмовляли, коли будь-хто з родини має на банківському рахунку понад 60 тисяч гривень, тепер йдеться про суму, що перевищує 100 тисяч грн.

Зміна п’ята:

Якщо у житловому приміщенні зареєстровані два пенсіонери та їхня доросла дитина, яка тривалий час проживає за іншою адресою, раніше для призначення субсидії з батьків вимагали документ, що підтвердить факт проживання дитини в іншому місці. Тепер такого документу не вимагають. Достатньо щоб представники територіальної громади склали акт обстеження житлово-побутових умов та документ підтвердив представник виконкому.

Ще один важливий момент пов’язана з перебуванням області у «червоній зоні»: нарахування субсидій у «червоній зоні» карантину здійснюється за збільшеними нормативами на 50%. Виходячи з цього збільшення, у листопаді буде перераховано розмір субсидій, що призначався з жовтня.

Ті кому призначили субсидію влітку – отримають з початком опалювального сезону.

Директорка департаменту соцзахисту: “Якщо на неопалювальний сезон була призначена субсидія або призначена у розмірі нуль, то з початком опалювального сезону таку субсидію перепризначать автоматично. Якщо було відмовлено, то людина ще раз може звернутися і ми передивимося це питання. Субсидія буде призначатися з травня до квітня наступного року, повністю на рік”.

Тим, хто у 2021 році вперше звернеться за призначенням субсидії, отримає її готівковою.

У випадку, коли у приміщенні зареєстровані лише неповнолітні, отримати субсидію не вдасться. Треба, щоб особа, що представляє інтереси дітей, звернулася до відділу соцзахисту.

Читайте також: Як оформити субсидію онлайн?

Ще новини