Головна Здоров'я МОЗ попереджає: не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію «ковідними сертифікатами»

МОЗ попереджає: не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію «ковідними сертифікатами»

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Особи, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, та воно не є «імунним паспортом».

Міжнародне свідоцтво, вже можна отримати після останньої дози,у будь-якому медичному закладові, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря, для пред’явлення за потреби при перетині державного кордону. Тоді як, «ковідний паспорт» тільки розробляється в Україні та за кордоном, за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ та планується до запуску з липня.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:
«Цифровий Covid-сертифікат від липня буде синхронізований з сертифікатом Євросоюзу: його будуть визнавати органи влади країн Євросоюзу. Але ми не хочемо чекати аж до липня. Я розпочав роботу з деякими сусідніми країнами про визнання письмових сертифікатів. Ми зараз домовилися про це з Угорщиною, Молдовою, Грузією. Туреччина готова укладати таку угоду»

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Свідоцтво міститиме персональні дані пацієнта, а також інформацію про вакцинацію. «Ковідний паспорт» буде містити не тільки цю інформацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Також важливою різницею є те, що на відміну від свідоцтва про вакцинацію, яке видаватиметеся лише в паперовій формі, «імунний сертифікат» можна отримати в електронній формі через «Дію» і він міститиме QR-код.

Ще деякі важливі моменти, що до Міжнародного свідоцтва про вакцинацію:

  • У випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров’я.
  • Заповнюється англійською мовою, додатково також українською мовою.
  • За запитом людини заклад має оформити його згідно із міжнародними вимогами.
  • Обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони  здоров’я.
  • Має бути підписане пацієнтом.
  • Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ: Україна зараз використовує три проти коронавірусних вакцини різних виробників. Усі вони отримали дозвіл  Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання. 
  • Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження.

Дізнавайтеся більше про вакцинацію можна за тел.: 0 800 60 20 19

Джерело: МIнIстерство охорониздоров’я УкраIни

Читайте також: Що таке ковідний сертифікат: які правила діють на подорож до ЄС та Подорож з дитиною за кордон: які юридичні підстави й які документи потрібно мати для виїзду?

Ще новини