Головна Світ Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Автор ЮжБудНьюз
ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Сьогодні, 27 січня, у всьому світі та Україні відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

С. Богданівка Доманівського району Миколаївській області

З 2005 року, коли була ухвалено відповідну резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. У ній стверджувалося, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Україна приєдналася до цього документа у 2012 році і разом зі всім світом почала відзначати пам’ять про цю сумну подію.

Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.

У пам’ять 6 млн євреїв – жертв нацизму споруджені меморіали та музеї в багатьох країнах світу. Один із меморіалів встановлений у 1996 році в с. Богданівка Доманівського району Миколаївській області, де у роки Другої світової війни було знищено понад 55 тисяч євреїв.

ЮмжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Меморіал підтримується учнями Богданівської школи та єврейським центром м. Миколаєва. Активно допомагають підприємство ПрАТ “Юженергобуд” та колишній в’язень Богданівського табору смерті Мітя Биков. 

Детальніше за посиланням: З метою вшанування пам’яті загиблих на місці розташування колишнього концтабору у селищі Богданівка в 1996 році було встановлено меморіал.

Серед них:

  • Музей Яд Вашем в Єрусалимі (1953),
  • Центр документації та меморіал у Парижі (1956),
  • Будинок-музей Анни Франк в Амстердамі (1958),
  • Меморіальний Музей Голокосту в Вашингтоні (1994),
  • Музей пам’яті 1,5 млн єврейських дітей в Хіросімі.

Одна смерть – це трагедія. А коли людей знищують мільйонами?

Українці вшановують пам’ять знищених у страшних жорнах Голокосту євреїв, ромів, інших жертв геноцидів. Серце не покидає постійний біль – згадка про мільйони українців, які померли страшною смертю від голоду.

Ще новини