Головна Місто Місто з водневою теплоенергетикою. В Англії стартує новий проєкт

Місто з водневою теплоенергетикою. В Англії стартує новий проєкт

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

З цього року в Англії стартує проєкт по будівництві першого міста з водневою теплоенергетикою. Місцеві оператори газових мереж схвалили пілотний проєкт будівництво по впровадженню водневої програми в комунальну сферу до 2030 року. Про це повідомила Україна Будівельна

Звичайно, проєкт поки ще потребує доопрацювання. За словами одного з представників Асоціації енергетичних мереж Великобританії, Кріса Трейна, мова йде про дегазифікацію міста на 1/5. Тобто 20% потреб в опаленні та приготуванні їжі будуть забезпечуватися шляхом чистого водню.

Необхідно змоделювати, яку систему потрібно буде побудувати та скільки для забезпечення потреб міста буде потрібно чистого водню. Також поки не ясно, як на водні працюватимуть плити та прилади опалення.

Ажіотаж навколо цієї теми набирає обертів. У вільний доступ потрапляє інформація про значні дотації, які ті чи інші європейські країни виділяють на декарбонізацію. Зокрема, Євросоюз нещодавно заявив про намір інвестувати $570 млрд у виробництво водневого палива.

Оскільки ця технологія з’явилася недавно і в масштабах ще не тестувалася, готовність урядів вкладати такі величезні суми збиває з пантелику. Швидше за все, це від безвиході. Адже похідні нафти та газ коштують дорого і суттєво забруднюють екологію.

Ще новини