Головна Місто Місто створює нове ТВКГ

Місто створює нове ТВКГ

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Останнім часом тема роботи Комунального підприємства «Теплопостачання та водоканалізаційне господарство» (КП ТВКГ) є дуже актуальною.

Обговорюють тему величезних боргів перед ЮУАЕС, схему їх повернення та причини виникнення; обговорюють постійне відключення гарячої води населенню. Всіх цікавить, як очільники міста збираються розв’язувати ці проблеми.

Так, ще влітку, відбулась нарада за участі керівників ВП ЮУАЕС,  Южноукраїнської ТГ та КП ТВКГ, на якій домовились про кроки для недопущення банкрутства комунального підприємства та повернення атомній станції боргу.

Але по факту ці домовленості нічого не принесли. З одного боку, як ствержує влада, жодне з доручень , отриманих керівництвом комунального підприємства ТВКГ, не було виконано. Виходить, що очільники підприємства, саботували процес. З другого, на АЕС змінювалися керівники та приходилося домовлятися з початку.

В результаті суд Миколаївської області 31 серпня відкрив провадження про банкрутство КП ТВКГ. 
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

На початку вересня відбулася нарада Виконавчого комітету на якій обговорювали тему “Про розгляд та погодження річних планів комунального підприємства “Теплопостачання та водоканалізаційне господарство на 2022 рік”. Директор підприємства Олена Миськів просила зняти з розгляду питання з огляду на розпочату процедуру банкрутства, але члени виконкому відмовили. В решті решт з’ясувалося, що річний план досі не готовий.
Взагалі сперечались бурхливо, більше 2-х годин, але все ж таки сторони змогли розглянути 10 питань, серед яких виконання рішень попередньої наради щодо формування та затвердження тарифів.

Підсумком всіх цих перипетій стало рішення виконкому про створення нового комунального підприємства, яке надаватиме місту послуги з тепловодопостачання та водовідведення.

Так подальші розмови щодо ситуації з тепловодопостачанням були двосторонніми: між представниками ВП ЮУАЕС та міської влади. ТВКГ з цього процесу виключили, адже як висловився заступник міського голови Олексій Майборода, підприємство є “мертвим”: воно не спроможне проводити ремонт, в нього арештовані рахунки та техніка.

Влада міста вважає що створення нової структури допоможе вирішити низку проблем, що створило попереднє Комунальне підприємство «Теплопостачання та водоканалізаційне господарство», а саме:

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
  • неефективне керівництво,
  • роздуті штати,
  • невідповідність тарифів,
  • великі втрати води та тепла.

Очільники міста впевненні, створення нового ТВКГ дозволить оптимізувати діяльність, фонд заробітної плати: в пріоритеті робочий та інженерно-технічний персонал, а не керівний зі штучно збільшеною зарплатою в збиток робочим. Обіцяють, що працівники КП ТВКГ не залишаться без роботи: їм буде запропоновано працевлаштуватись на новому підприємстві, а наявність у КП СКГ техніки, дасть можливість найближчим часом забезпечити тепло- та водопостачання та водовідведення в Южноукраїнську.

Щодо багатомільйонного боргу КП «Теплопостачання та водоканалізаційне господарство» перед атомною станцією, то на нараді пролунала пропозиція: викреслити з нього всі штрафи, лишивши тільки тіло, після чого діяти за попередньою домовленістю про 15-річну розстрочку погашення. 

Всі ці зміни на передодні опалювального сезону викликають побоювання у мешканців: як пройде опалювальний сезон з огляду на бурхливі події навкруги  КП ТВКХ?

Директор станції запевнив, що ввірене йому підприємство не залишиться осторонь та допоможе місту у цей складний перехідний період своєчасно розпочати подання тепла, бо ж “Всі ми живемо в цьому місті”.

Додатково: не можемо оминути у статті про КП ТВКГ тему гарячої води в ІІІ мкр.

Відомо, що влітку вийшов з ладу один з трьох теплообмінних апаратів на ТРП-3. Але нараз,і як запевнила Олена Олександрівна Миськів, «проведено тендер, укладено договір. Найближчим часом буде встановлено новий теплообмінний апарат і подано гарячу воду».

Джерело: офіційний сайт міста Южноукраїнськ

Читайте також: Аварійне відключення в ІІІ мкр.: коли чекати гарячу воду?

Ще новини