Головна Освіта Мінцифри розпочали Місяць цифрової грамотності

Мінцифри розпочали Місяць цифрової грамотності

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Увесь листопад в Україні проходить Місяць цифрової грамотності. Ця ініціатива реалізується у рамках проєкту Міністерства цифрової трансформації Дія.Цифрова освіта.

Цифрова грамотність це – вміння ефективно використовувати сучасні цифрові технології.
Як зазначає Міністерство, більше половини українців володіють такою грамотністю нижче базового рівня.

Міністерство цифрової трансформації України запрошує долучаємося до масштабної інформаційної кампанії, щоб надихнутися на набуття цифрових навичок. 

На платформах в Фейсбук, Instagram, Vibe, Telegram @Дія.Цифрова освіта можна безоплатно дивитися освітні серіали, які допоможуть розвинути цифрові навички. Загалом близько 70 курсів для людей елегантного віку, вчителів, медиків, юристів, журналістів, держслужбовців, школярів, і це неповний перелік.

Також на порталі є національний тест на цифрову грамотність Цифрограм, щоб перевірити рівень знань. А сертифікатом про складання Цифрограму можна підсилити резюме та підвищити шанси на працевлаштування.   (посилання на тест Цифрограм тут)

Ось деякі з запропанованих навчальних курсів:

Для ознайомлення з проєктом учням радимо скористатися наступним ресурсом: Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів

Це безкоштовні онлайн курси за основними навчальними дісциплинами від ведучих освітян країни.

Наступний курс також розраховано на школярів: Нові цифрові професії

Кожен мріє про успішну кар’єру, багато хто приглядається до нових, ще вільних ніш ринку праці. Вчителі і батьки не завжди можуть відповісти, що ж воно таке, той діджитал…
На які предмети звертати посилену увагу, які навички розвивати, як почати перші кроки в цифрових професіях та врешті — що кожна з них означає і як може проходити типовий день на такій посаді. Саме на ці та багато інших запитань відповідає цей освітній серіал.
Пройдіть курс та отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.1 кредиту ЄКТС.

Програмування для новачків:

Курс для молоді розроблено Міністерством цифрової трансформації за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP у співпраці з науково-популярним медіа Куншт

У освітньому курсі розглянуто базові поняття програмування. Ці знання будуть корисними для будь-якої мови програмування. 
Остання серія – це практичні поради від досвідчених програмістів про те, як знайти роботу після навчання. 

Наступний курс створено для батьків: «Безпека дітей в інтернеті»

Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.
Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.1 кредиту ЄКТС

Якщо ви геть новичок у цифровому світі вам стане на користь курс: Базові цифрові навички

Як знайти відповідь на будь-яке запитання, безкоштовно надіслати листа чи обмінятися фото з близькими? Як не стати жертвою інтернет-шахрайства та як налаштувати свій телефон і комп’ютер так, щоб усе було видно та чути? У цьому вам допоможе інтернет, комп’ютер та смартфон. А як ними користуватися? З’ясуйте із ведучою курсу – Ольгою Сумською.

Освітній серіал Кіберняні:

Спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації України, компанії з кібербезпеки 10Guards, компанії Cyberlab і компанії Moneyveo.

Завдяки проходженню курса ви дізнаєтися, як захистити свої дані та гроші в мережі Інтернет та побачете, що кібербезпека – це не завжди складно.
По закінченню курса – отримаєте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу обсягом 0.2 кредиту ЄКТС.

Персональні дані:

Проєкт Мінцифри за підтримки партнерів – Програми розвитку ООН в Україні

Курс допоможе вам розібратись: що таке персональні дані, які права у вас є щодо захисту персональних даних, що таке політики приватності, як безпечно користуватись онлайн-послугами компаній, як користуватись соціальними мережами без шкоди для персональних даних та ін.
По закінченню курсу ви отримаєте сертифікат. 

І на останок освітній серіал:

Сучасне резюме та пошук роботи онлайн

Відверта розмова про працевлаштування і професійний розвиток незалежно від віку. Спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації, Happy Monday і Фонду Східна Європа
Всю практичну інформацію для легкого пошуку роботу надасть засновниця кар’єрного порталу Happy Monday Анна Мазур.
Ви навчитеся: успішно проходити співбесіди, обрати напрямок розвитку, адаптуватися на робочому місці та багато інших корисностій.
Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу.

Читайте також: Соціальний проєкт з вивчення англійської мови Lingva. Skills

Ще новини