2021-й був роком електроенергетики, а 2022-й стане роком розвитку атомної генерації, – на цьому наголошує міністр енергетики України Г. Галущенко.
Минулого року Україна вийшла на фінішну пряму в процесі синхронізації своєї енергосистеми з європейською.
«Наприкінці 2021 року Україна розпочала головування в Енергетичному співтоваристві. Ми розцінюємо це президентство як серйозну можливість просувати ініціативи України, які стосуються, зокрема, енергобезпеки»,
– сказав Г. Галущенко.
До того ж Україна є єдиною з країн континентальної Європи, що була запрошена до ініціативи Net Zero World, яка пропонує партнерам поглиблену співпрацю в атомній енергетиці. Ще у 2021 році Україна приєдналася до Центру передового досвіду НАТО з енергетичної безпеки.
«2022 рік буде роком розвитку атомної генерації. Підвалини цьому були закладені у минулому 2021-му році. Цей рік був плідним на перспективні домовленості щодо розвитку атомної енергетики. Зокрема, підписано угоди з компанією Westinghouse про побудову нових 5 енергоблоків, меморандум з компанією NuScale щодо вивчення можливостей будівництва малих модульних атомних реакторів»,
– підкреслив Герман Галущенко.

У грудні минулого року АЕС працювали на історичному максимумі. У дні найбільшого похолодання атомна енергетика виробляла понад 300 млн кВт-год на добу.
Джерело: міністерство енергетики України
Читайте також: Пуск третього гідроагрегата на Ташлицькій ГАЕС відбувся!