Головна Новини Мандруємо Україною. Заповідник «Горгани»

Мандруємо Україною. Заповідник «Горгани»

Автор Анна
ЮЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюсжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Сьогодні мандруємо природним заповідником, розташованим в Українських Карпатах.

Інформація надана адміністрацією заповідника.

Також пропонуємо Вам інші статті з цього циклу:
“Чорноморський біосферний заповідник”
“Асканія Нова”
“Єланецький степ і Узбережжя Святослава”
“Бузький Гард”
“Дунайський біосферний заповідник”

Радимо почитати кожну!

Заповідник заснований 1996 року. Загальна площа – 5344,6 га «Горгани» є еталоном аутентичної недоторканої природи Українських Карпат. Горгани – це дух Карпат, навіяний легендами. Єдиний природоохоронний об’єкт IUCN категорії Ia в Українських Карпатах, один із найочільніших осередків пралісів в Карпатах (понад 65% площі заповідника). Одним з найважливіших його завдань є збереження єдиного у світі масиву пралісу релікту ранньоголоценового періоду – сосни кедрової європейської (Pinus cembra).

Крім кедрового пралісу на території розміщені осередки букових та буково-ялицево-смерекових старовікових лісів. Окрім цього, цілями заповідника є проведення наукових досліджень.

Флора заповідника налічує 459 видів судинних рослин та 231 видів мохів. Значна частина видів – рідкісні, ендемічні та реліктові. Тут обліковано 24 види мохів, які є рідкісними для Карпат, а 10 видів – рідкісними для України. Із трав’янистих рослин найбільш рідко в заповіднику зустрічаються: аконіт міцний, жовтець карпатський, фітеума Вагнера, язичок зелений, гніздівка звичайна, зозулинець чоловічий, пальчатокорінник серценосний.

Відео: Перлини Карпат

Заповідник містить єдину, неперервну у горизонтальному і вертикальному розміщенні смугу пяти субформацій пралісів і демонструє стадії розвитку первинної рослинності з раннього голоцену. У Ґорґанах відомі найбільші осередки реліктової дендрофлори і відшарувань материнських порід, які мають наукове значення для вивчення історії розвитку рослинного покриву у післяльодовиковий період, дослідження динамічних тенденцій гірських екосистем у зв’язку із зміною кліматичних умов.

Переважаючим типом рослинності є лісовий, який займає 91,3 % загальної площі, 6,4% території зайнято кам’яними розсипами, які поширені переважно у верхніх частинах схилів та на гребенях хребтів, а на річки припадає – 0,3% території.

Відео: Перлини Карпат

Флора представлена 1743 видами рослин та грибів. 35 видів рослин, 5 видів грибів та 2 види лишайників занесено до Червоної книги України. На території заповідника обліковано 1294 види фауни. До Червоної книги Україні занесено 55 видів тварин.

2 коментарі
1

Ще новини

2 коментарі

Мандруємо Україною. Канівський природний заповідник | YuzhBudNews 20.03.2021 12:37 - 12:37

[…] Гард”“Дунайський біосферний заповідник”Заповідник «Горгани»Радимо почитати […]

Унікальні ферми України | YuzhBudNews 22.03.2021 13:56 - 13:56

[…] вже писали про заповідні місця України, а разом з  Veter duit розповімо які є в країні цікаві […]

Коментування закрито