Головна Україна Мандруємо Україною. Канівський природний заповідник

Мандруємо Україною. Канівський природний заповідник

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Продовжуємо мандрувати Україною. Сьогодні знайомимось із зеленим куточком Черкащини – Канівським природним заповідником

Також пропонуємо Вам інші статті з цього циклу:
“Чорноморський біосферний заповідник”
“Асканія Нова”
“Єланецький степ і Узбережжя Святослава”
“Бузький Гард”
“Дунайський біосферний заповідник”
Заповідник «Горгани»
Радимо почитати кожну!

Канівський природний заповідник вражає різноманітністю своєї природи! До нього входять вкриті лісом яри та пагорби на правому березі Дніпра, два заплавних острови Дніпра — Круглик і Шелестів та Зміїні острови в Канівському водосховищі.

Цей заповідник цікавий і своїми археологічними пам’ятками (деякі із них ще з часів палеоліту). Саме тут знаходяться залишки міста Родня — одного з перших міст східних слов’ян та стародавні поселення скіфів і полян.

Майже на третині території заповідника знаходяться яри. Глибина деяких із них — Сухий потік, Маланчин потік, Комашиний яр — сягає 30-40 м. До заповідника входять також відроги Хмілянського яру — одного з найбільших у Європі.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Флора

Саме в Канівському природному заповіднику можна побачити еталонні заплавні острови, яких після створення на Дніпрі каскаду водосховищ майже не залишилося. Дуже мальовничими є заповідні Зміїні острови. Значну їх частину займають столітні дуби й сосни з багатими підліском і трав’яним покривом. Тут на одній ділянці можна зустріти сон-траву, очерет і конвалію.

Із Чернечої гори споглядає великий український поет – Тарас Шевченко. Він, ніби охороняє прекрасний і вічний дух культури та природи, що поєдналися у Канівському природному заповіднику.

На затінених північних схилах та в тальвегах трапляються реліктові рослини, що збереглися тут з льодовикових часів, — багаторядники Брауна та шипуватий, голокучник дубовий, грушанка мала. На добре освітлених південних схилах можна зустріти релікти вже більш теплого міжльодовикового періоду: чина ряба, шоломниця висока та інші.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Фауна

Багатою є також фауна заповідника, серед якої є чимало рідкісних видів. Звичними мешканцями заповідника є козулі, кабани, лисиці, зайці, борсуки, трапляються лосі. На островах постійно живуть кілька сімей бобрів, біля води можна побачити сліди видри та норки.

З птахів це орлани, чорні лелеки, сіра чапля, мала біла чапля. Щороку на Дніпрі біля заповідних островів зимує до 14 особин рідкісних орланів-білохвостів, а з 1996 року цей птах почав гніздитись у заповіднику. Велике значення має заповідник і для відпочинку перелітних птахів. Восени в затоках і затопленому лісі на Круглику можна бачити великі зграї качок, куликів, мартинів. Серед земноводних трапляються тритони звичайний та гребінчастий.

Як дістатись

Адреса: вулиця Шевченка, 108, м. Канів, Черкаська область

Час роботи:
Понеділок – П’ятниця – 8:00-16:45
Субота, Неділя – вихідні.

Джерело – Асоціація природоохоронних територій України

2 коментарі
1

Ще новини

2 коментарі

Уникальные фермы Украины | YuzhBudNews 21.03.2021 11:33 - 11:33

[…] уже писали о заповедных местах Украины, а вместе с  Veter duit расскажем какие есть в стране […]

Мандруємо Україною. "Медобори" | YuzhBudNews 27.03.2021 18:50 - 18:50

[…] біосферний заповідник”Заповідник «Горгани»“Канівський природний заповідник”Радимо почитати […]

Коментування закрито