Головна Новини Мандруємо Україною. Дунайський біосферний заповідник

Мандруємо Україною. Дунайський біосферний заповідник

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Продовжуємо наш цикл статей “Подорожуємо Україною”. Сьогодні пропонуємо Вам познайомитися з дивовижною природою Дунайського біосферного заповідника.

Допоможуть нам у цьому hotels24 та md-ukraine.

Дунайський біосферний заповідник створили в 1998 р. на базі природного заповідника «Дунайські плавні». А вже у 1999 р. за рішенням ЮНЕСКО він став частиною світової мережі біосферних резерватів. Зараз там живе понад 500 видів різних рослин і близько 200 видів птахів.

Наш цикл статей вже включає в себе:
“Чорноморський біосферний заповідник”
“Асканія Нова”
“Єланецький степ і Узбережжя Святослава”
“Бузький Гард”
Радимо почитати кожну!

Чи правда, що Дунайський біосферний заповідник є найбільшим в Україні?

Ні, серед 5 українських біосферних резерватів він тільки четвертий, однак йому немає рівних по різноманіттю фауни. Адже тут проживає майже 5000 видів тварин! Наприклад, лісовий кіт або європейська норка зустрічаються тільки в цій частині Європи.

Це єдине місце, де територія нашої країни щорічно збільшується на кілька десятків гектарів. А все тому, що найбільша річка Європи – Дунай – виносить сюди мільйони тонн річкового мулу в рік. Він і створює тут “нову землю”.

Територія цього мальовничого і багатого природного місця займає озера і острова дельти за течією могутньої ріки Дунай, а також його узбережжі. Загальна площа пам’ятки перевищує 50000 гектарів.

5 складових біосферного заповідника

  • Стенцівсько-Жебрянскіе плавні (зона регульованого заповідного режиму).
  • Морська дельта Кілійського рукава Дунаю – власне та частина заповідника, яка найбільш доступна туристам.
  • Жебріянська гряда – піщана гряда, вік якої понад 1000 років. На ній можна зустріти рідкісні види орхідей.
  • Острів Єрмаков – один з найбільших на українській території дельти Дунаю, де протягом року можна зустріти більше половини відомих в Україні видів птахів. Саме його найближчим часом планують перетворити в центр екотуризму.
  • Верхівка оз. Сасик і частина Джантшейского лиману, з’єднаних між собою штучним каналом. Обидва водойми прісноводні. Від моря лиман відділяє Тузловська пересип.

Флора і фауна

Заповідник є місцем проживання величезної кількості тварин, які занесені до Червоної книги України. Крім того, тут достаток рідкісних рослин. Подорожуючи по дельті Дунаю можна насолодитися чудовими видами на грандіозні зарості чудових білосніжних лілей, поруч з якими полюють пелікани.

Це царство пернатих і єдина локація в Україні, де гніздяться пелікани. Тільки тут ви можете помилуватися кучерявим пеліканом, малим бакланом або червоною чаплею. Птахи відчувають себе настільки вільно і безпечно, майже не звертають увагу на захоплених туристів.

Флора Дунайських плавнів представлена більше 1500 видами рослинних форм, 19% з яких відносять до вищих судинних рослин нашої країни. Найромантичнішого особливістю заповідника є поля латать. З першими сонячними променями квіти розпускаються, даруючи присутнім неймовірне видовище і неповторний аромат.

У заповіднику зростає гігантських розмірів очерет, який є не тільки домом для птахів та іншої живності, а й чудовим будівельним матеріалом. Його експортують в європейські країни, де використовують в еко-будівництві.

У травні 2019 року на о. Єрмаков із Закарпаття завезли рідкісних водяних буйволів.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Дунайський біосферний заповідник

Серед комах, яких тут мешкає понад 800 видів, можна зустріти таких унікальних представників, як махаон, мурашиний лев або жук-самітник.

У 1996 році тут знайшли 2 види комах, на той час невідомих науці!

Понад 550 видів рослин і 99 видів риб, третина з яких червонокнижні, теж локалізуються в дельті Дунаю. Це єдине місце в Україні, де зустрічається білуга. Місцеві досі стверджують, що ця риба може досягати розміру корови. Це місце – єдина дельта Чорноморського басейну, де нереститься рідкісний і примхливий осетер.

Найціннішими видами риб, які мешкають в заповіднику, є лососі, стерлядь, білуга, дунайський оселедець і осетрові. Водяться тут і черепахи, вужі, тритони і жаби.

Тут проживає єдиний в Чорному морі представник ластоногих – тюлень-чернець.

Багатий Дунайський біосферний заповідник і на ссавців. Для багатьох з них дуже важливі кліматичні умови, які надає їм дунайські плавні. Є тут тюлені-монахи, норки, морські свині і навіть дельфіни-білобочки.

Найпопулярніші екскурсії по заповіднику

  • “Дунайська дельта – 0 км” (по дорозі до “нулики” можна розглянути красу заповідника і зустріти червонокнижних птахів).
  • “Заповідне узмор’я” – дикий берег моря, з обліпихи заростями.
  • “Нова земля” – піщана коса, нижче Вилкове.

Краще сюди приїжджати в теплу пору року і в будні дні, коли немає натовпів людей, тому що може виникнути проблема з ночівлею або плавзасобами. Краще прогулятися на човні або катері разом з місцевими, тоді і не заблукаєте, і багато цікавого почуєте.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Дунайський біосферний заповідник

Потрапити в заповідник можна тільки з екскурсійними групами, які формують акредитовані ФОПи і туристичні агентства. Обов’язковою умовою для участі в екскурсії є наявність паспортів у дорослих і свідоцтв про народження у дітей – не забувайте, що ця зона є прикордонною.

Як дістатися?

Адреса: місто Вилкове, вулиця Нахімова, 4.

Часи роботы: з 9.00 до 17.30.

Дунайський біосферний заповідник – це величезне природне багатство нашої країни. Обов’язково відвідайте екскурсію по його чудових визначних пам’яток. Такого різноманіття представників флори і фауни ви навряд чи побачите ще десь. А найголовніше, тут ви наблизитися до дівочої і затишною природі, її чистоті і гостинності.

Ще новини