Головна Світ Мандруємо Україною. Чорноморський біосферний заповідник

Мандруємо Україною. Чорноморський біосферний заповідник

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Продовжуємо цикл статей “Мандруємо Україною”. Сьогодні ЮжБудNews разом із сайтом “Мандруй Херсонщиною” знайомить із Чорноморським біосферним заповідником.

Також радимо почитати про Асканію Нову

Найбільший в Україні заповідник

Чорноморський біосферний заповідник найбільший в Україні заповідник, територія якого складається з кількох ділянок, що представляють різні ландшафти приморського півдня України: лісостеповий, піщано-степовий, пустельно-степовий, та приморський солончаковий. Він розташований на території Херсонської та частково Миколаївської областей України. Основною метою його створення стало збереження і охорона унікальних природних комплексів, розташованих на території, а також наукова діяльність.

Загальна площа суші складає 14820 гектарів, а акваторій — 94435 гектарів.

До складу заповідника входять материкові ділянки, понад 20 островів, дві морські затоки — Тендрівська та Ягорлицька.

Пропонуємо ознайомитись із заповідниками Єланецький степ і Узбережжя Святослава

Фауна заповідника

Фауна заповідника нараховує близько 3500 видів. Найбільше різноманіття комах, їх тут налічують понад 2200 видів, а також більше 160 видів павукоподібних, та 65 — молюсків.

На території заповідника можна зустріти більше 300 видів птахів, адже він відіграє особливу роль у збереженні їх рідкісних видів. Тут гніздяться такі види, як кулик-сорока, морський зуйок, гага звичайна, ходуличник, крохаль довгоносий, реготун чорноголовий, орлан-білохвіст, дрохва, пелікан рожевий, тощо. Взимку у Тендрівській та Ягорлицькій затоках буває понад 120 тис. особин птахів. Заповідник є базовим місцем гніздування мартина чорноголового в Європі.

Чорноморський біосферний заповідник

Варто звернути увагу, що в межах заповідних акваторій зустрічаються рідкісні та червнокнижні види. Серед плазунів це полоз жовточеревий та мідянка чотирисмуга, гадюка степова; серед ссавців — вечірниця мала, борсук, видра річкова, мишівка степова, афаліна чорноморська, білобочка чорноморська та тюлень-монах; а серед риб — білуга чорноморська, лосось чорноморський, коник морський, півень морський, судак морський та лаврик.

Вже читали про Бузький Гард?

Тендерівська коса

Ще у 5 ст до н.е. Геродот писав про давньої реліктові лісові колки пониззя Дніпра, що залишилися і до сьогодні. Не оминули древні греки увагою і Тендерівську косу, яка є справжнім скарбом заповідника. У ті часи на ній стояв храм, присвячений Ахіллесу. Коса простягається на 80 км вузькою смугою, за що отримала назву шлях Ахіллеса. На косі ростуть цікаві ендемічні види, такі як люцерни тендрівська і морська, перлівка золотолускова.

Заповідник є науково-дослідною установа та центром екологічної освіти в регіоні, тому рекреаційна діяльність на його території не здійснюється.

Тендрівська коса – це єдине в Україні місце, де мешкає популяція диких коней.

Також є можливість допомогти біосферному заповіднику

“Ми хочемо зробити світ кращим для життя. Ваш подарунок сьогодні допоможе нам нагодувати тварин заповідника, дати їм лікування та догляд, якого вони потребують.”

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Чорноморський біосферний заповідник

Як дістатися?

В основному туристи добираються до заповідника на маршрутці, таксі або своїм транспортом, побудувавши попередньо на карті маршрут. Також, регулярно ходять автобуси з міста Херсона. Поїздка в Чорноморський біосферний заповідник з Херсонщини займе приблизно одну годину.

Під’їхати до резервату можна з різних сторін. Основні напрямки: с. Геройське, м. Залізний Порт і с. Іванівка.

Ще новини

1 коментар

Мандруємо Україною. Дунайський біосферний заповідник | YuzhBudNews 27.02.2021 16:21 - 16:21

[…] цикл статей вже включає в себе:“Чорноморський біосферний заповідник”“Асканія Нова”“Єланецький степ і Узбережжя […]

Коментування закрито