Головна Новини Мандруємо Україною. Асканія Нова

Мандруємо Україною. Асканія Нова

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Сьогодні мандруємо одним з 7 природних чудес України – біосферним заповідником “Асканія Нова”

Допоможе нам у цьому сайт “Мандруй Херсонщиною”.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна — найстаріший степовий резерват світу, одне з 7 природних чудес України, що входить в сотню найвідоміших заповідних територій планети, вже відсвяткував своє сторіччя.

Він розташований у Чаплинському районі Херсонської області та займає площу 33,3 тисячі гектарів, включає заповідний степ (ядро), буферну зону і зону типового землекористування.

Він по праву є старим степовим Біосферним заповідником планети і найкрупнішим серед європейських степових заповідних територій. Біологічна різноманітність степових екосистем налічує більше 500 видів вищих рослин і більше 3000 видів тварин.

Флора Асканії

У дендрологічному парку розміщується 1030 деревних рослин і більше 680 видів трав’янистих. Це найкрупніший дендрологічний парк степової зони України, що має з 1983 року статус загальнодержавного. 

Багато видів, зниклих за останні два сторіччя на величезних просторах минулих степів Євразії, тут продовжують існувати як звичайні: ковила – українська, Лессинга, волосиста, тюльпани скіфський і Шренка, белльовалія сармат, лук Регеля, волошка Талієва, зіркоплідник частуховидний  та інші.

Фауна

Через нинішню територію заповідника споконвіку проходить Азово-Чорноморський міграційний коридор, яким щорічно переміщається більше 250 видів птахів  поодинці, десятками або величезними скупченнями в 40, 150 і навіть  до 500 тисяч особин. Асканія-Нова – один з основних в Північному Причорномор’ї пунктів весняно-осінніх скупчень сірого журавля – до 44 тисяч особин, зимівель дрохви – до 2500 особин, білолобого гусака, крижня і багатьох інших видів.

З ссавців в степу постійно мешкають борсук, лисиця, вовк, заєць-русак, безліч представників ряду гризунів. Плазуни мають в своєму складі ряд раритетних видів: полоз сарматський, степова гадюка, медянка. В цілому, тваринний світ заповідної території налічує 69 видів, занесених в Червону книгу України, 295 що охороняються  Бернською конвенцією, 104  Боннською конвенцією, 12 занесених в Європейський червоний список.

Вирушаючи в Асканію Нову, не забудьте фотоапарат і відеокамеру! Інакше вашим розповідям про місцеві чудеса природи ніхто не повірить!

Трансконтинентальне значення Біосферного заповідника “Асканія-Нова”

Фальц-Фейнівські традиції розводити тварин не тільки у вольєрах зоопарку, а і на степових просторах одержали подальший розвиток у заповіднику. Асканійській зоопарк з напіввольним утриманням тварин довгий час залишався одним з найбільших парків світу, а також центром наукових розробок по їх збереженню і поверненню в дику природу. Асканія-Нова зробила основний внесок в збереження рідкісного виду – коня Пржевальського. У 1992 році, після довгої відсутності в дикій природі, вид успішно повернений з Асканії-Нова і Голландії в резерват Хустан-Нуру поблизу Улан-Батора.

У Асканії-Нова, вперше в світі, ще на початку ХХ сторіччя почалися досліди по штучному заплідненню тварин, що дало неймовірний поштовх в розвитку тваринництва. На сьогодні немає жодного зоопарку України і пострадянського простору, де б не мешкали копитні або птахи асканійського походження. Багато видів птахів, що мешкають на території зоопарку у вольних популяціях, мають можливість розселятися на простори планети. Географія цього розселення тягнеться від Західної Франції до Забайкалья і від Нової Землі до верхів’їв Блакитного Нила. Таке трансконтинентальне значення сучасного Біосферного заповідника “Асканія-Нова”.

Контактна інформація

Херсонська область, Чаплинский район, смт. Асканія-Нова, вул.Фрунзе 13, індекс 75230
е-mail: askania.zap@gmail.com
askania-nova-zapovidnik.gov.ua

Замовлення на екскурсії по телефону: 
тел/факс (05538) 6-12-86;
моб. 0996562344 – диспетчер
або за ел.адресою: askania-eco@mail.ru

Інформацію про росклад руху автобусів автостанції Асканія-Нова
можна отримати по телефону 0503157018 або
на сайті автовокзалу м. Херсон

kherson.ukraine.avtovokzal.tel

Ще новини

1 коментар

Мандруємо Україною. Чорноморський біосферний заповідник | YuzhBudNews 20.02.2021 08:39 - 08:39

[…] Також радимо почитати про Асканію Нову […]

Коментування закрито