Головна Саморозвиток Майндмеппінг: як запам’ятовувати більше за допомогою ментальних карт

Майндмеппінг: як запам’ятовувати більше за допомогою ментальних карт

Автор ЮжБудНьюз

Проблема необхідності впорядкувати і засвоїти величезну кількість інформації, ймовірно, відома багатьом. Особливо вона актуальна для сильно зайнятих людей, які вирішують протягом дня незліченну кількість завдань. У цьому плані вельми до речі будуть знання з своєрідною «прокачування мозку», що мають на увазі використання різних методів. Як показує практика, одним з найдієвіших вважається технологія Mind Mapping. Що це таке, і як нею користуватися – саме про це і піде мова далі.

Ідеальний спосіб привести справи в порядок

Інші назви цього напряму – майнд-менеджмент, карта думок, mind map, інтелект-карта або ментальна карта. Воно являє собою своєрідну схему подання інформації та фіксації особистих думок. Формується на папері у вигляді діаграми, що нагадує дерево. Засновником системи є англійський психолог Тоні Бьюзен, який в результаті численних досліджень прийшов до висновку про виняткову важливість зображень і асоціативного мислення, пов’язаних між собою.

Для того, щоб створити карту своїх думок, слід врахувати ряд деяких правил:

· В ній неодмінно має бути присутнім якесь ядро, центральна частина – на поточний момент цей сегмент являє собою щось незвідане, що вимагає дослідження;

· Гілки, які розходяться від ядра – вони повинні бути систематизовані і розсортовані на теми, підтеми, ідеї, проблеми та інше;

· Допустимо виклад на папері будь-якої проблеми, інформації про прочитану книгу, переглянуті фільми і багато іншого;

· При створенні карти рекомендовано користуватися кольоровими олівцями або маркерами – це дає можливість зробити свої прагнення більш яскравими та незабутніми.

При правильному підході до організаційного питання така карта думок дозволяє отримати максимально ефективний результат. Вона забезпечує структурування і детальний розбір будь-якої інформації, ідеї, проблемного питання. Система відмінно показує себе в навчанні для студентів і школярів при необхідності запам’ятати великий обсяг інформації. Також допустимо застосовувати майндмеппінг і в побутових умовах – наприклад, коли потрібно планувати сімейний бюджет.

Цю систему використовують люди творчого характеру – сценаристи, блогери, письменники, художники і багато інших. Така методика, безперечно, допоможе і при необхідності провести мозковий штурм, з тим, щоб вирішити професійні завдання, розпланувати свою професійну діяльність.

Як створити особисту інтелект-карту?

Для тих, хто не дуже любить малювати від руки, справжньою знахідкою будуть комп’ютерні програми, що полегшують процес формування ментальної карти, а саме:

  • Сoogle – www.coggle.it

Це безкоштовний додаток в режимі онлайн, відрізняється нескладним форматом, і при цьому містить безліч корисних опцій. Програма дає можливість створювати і використовувати малюнки, різноманітні колірні схеми і забезпечує перегляд історії документа.

  • MindNode – www.mindnode.com

Додаток нескладне в застосуванні, характеризується мінімалістичним оформленням, і поєднується з усіма гаджетами Apple, карти можна експортувати в форматі JPG, PDF, TIF. На відміну від попередньої програми, є платною.

  • BubblUs – www.bubbl.us

Програма безкоштовна, і дає можливість будувати графіки в режимі онлайн. Функціонал більш наворочений, якщо порівнювати з Гугл, але все ж дозволяє легко справлятися з поставленим завданням. Єдиним недоліком є ​​неможливість працювати з нею зі смартфонів.

  • MindMeister – https://www.mindmeister.com/

Онлайн сервіс фріміум моделі. Пропонує користувачеві 3 безкоштовних ментальних карти. Чистий і іграшковий інтерфейс зрозумілий для користувача початківця. Відмінна програма для освоєння своїх перших ментальних карт.

Ще новини