Головна Здоров'я Ліки від діабету ІІ типу перейшли до перечня «Доступні ліки»

Ліки від діабету ІІ типу перейшли до перечня «Доступні ліки»

Автор ЮжБудНьюз

Як повідомляє НСЗУ з початку поточного року лікарі виписали понад 2 млн. Е-рецептів на ліки від діабету ІІ типу за програмою реімбурсації «Доступні ліки». 1,9 млн. з цих рецептів вже погашено. Майже 487 тис. пацієнтів з діабетом ІІ типу отримали необхідні ліки в аптечних закладах у рамках програми реімбурсації.

На сьогодні до державної програми реімбурсації “Доступні ліки” включено 48 лікарських засобів для лікування діабету ІІ типу. З них – 17 можна отримати безкоштовно, решту, 31 лікарський засіб – з доплатою. Отримати їх можна в аптеці за електронним рецептом лікаря, з яким укладено декларацію.

Для пацієнта найперший порадник у профілактиці та діагностиці діабету – сімейний лікар, терапевт або педіатр. Саме лікар первинної ланки надасть фахову консультацію щодо запобігання розвитку діабету. Зважаючи на стан здоров’я пацієнта, чинники ризику та спадковість, сімейний лікар випише електронне направлення на проведення досліджень або на консультацію до лікарів-спеціалістів, зокрема, ендокринолога.

До пакета безоплатних послуг на рівні первинної меддопомоги, спрямованих на профілактику, діагностику та лікування діабету, включено вимірювання рівня цукру в крові, регулярне вимірювання артеріального тиску, оцінку загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE, вимірювання індексу маси тіла, аналіз на загальний холестерин, консультація щодо здорового способу життя, направлення на інші аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів та призначення ліків з програми «Доступні ліки».

Пацієнти з діабетом І типу потребують інсулінотерапії. Програму забезпечення інсулінами на сьогодні адмініструє Міністерство охорони здоров’я.

За забезпечення препаратами інсуліну пацієнтів з цукровим діабетом відповідає місцева влада. Щоб отримати препарати інсуліну пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря-ендокринолога, у якого він перебуває на обліку. Ендокринолог відмічає пацієнта в реєстрі пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, і виписує рецепт, потім звернутись з рецептом до аптеки та отримати інсулін безоплатно або з доплатою, залежно від категорії хворих на діабет, яким призначається певний вид і форма випуску препарату інсуліну.

Перелік аптек можна дізнатися у закладах охорони здоров’я або в підрозділах з питань охорони здоров’я у кожному регіоні.

Ще новини