Головна Безпека Лебеді на Південному Бузі

Лебеді на Південному Бузі

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Рятувальники ДСНС Миколаївської області закликають громадян не порушувати спокій лебедів

В останній тиждень вперше за останні декілька років річка Південний Буг взялася кригою. Завдяки цьому жителі Миколаївської області можуть зовсім близько підійти до лебедів, які цілими зграями оселилися на річці.

Багато людей справді переймаються долею та здоров’ям птахів. Щодня до Головного управління ДСНС України у Миколаївській області надходять дзвінки із повідомленнями про птахів, яким, на думку людей, необхідна допомога. Люди турбуються, чи не примерз лебідь, що декілька годин сидить на льоду та не ворушиться, намагаються підгодовувати птахів хлібом.
Однак, необхідно пам’ятати, що в даній ситуації потрібно бути обережними та не завдати ще більшої шкоди птахам.

“Якщо у лебедя немає видимих травм (вивихнуте крило, вирване пір’я, кров) – це означає, що вони в порядку і зможуть пережити мороз. Не підходьте близько, не намагайтесь самостійно впіймати лебедя: це сильна птаха, яка може серйозно травмувати людину. Ваші спроби допомогти зіграють проти лебедя: рятуючись від людей птахи будуть витрачати енергію, яка так важлива для виживання в умовах холоду.” – попереджують у ДСНС.

За словами директора Миколаївського зоопарку, Володимира Топчія, представникам даного виду водоплавних птахів не страшний холод, а лише голод. Коли лід тримається понад тиждень, то їх можна почати підгодовувати декількома видами круп (кукурудза, пшениця). Лебеді добре переносять холод і можуть довго сидіти нерухомо, тим самим зберігаючи енергію та тепло. Їм не потрібно переминатись з лапи на лапу, крокувати гріючись тощо. Якщо сидячи птахи ляскають крилами, це не означає, що вони не можуть злетіти. Це розумні птахи й вони зовсім не мають намірів вмерзнути в лід, чекаючи поки крига скує їх лапи чи тіло.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс
Рибалки на річці Південний Буг

Піклуйтеся також і про себе!

Шановні громадяни! ГУ ДСНС України у Миколаївській області наголошує, що рухатись самостійно тонкою або недостатньо міцною кригою з метою порятунку птахів, – небезпечно для вашого життя!

Зокрема, громадянам радять виходити на лід тільки за стійкої морозної погоди та переходити водойми лише в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.

Суспільне нагадує, що забороняється:

  • виходити на лід, товщина і міцність якого невідомі;
  • спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
  • збиратися на кризі великими групами в одному місці;
  • виходити на лід у місці з’єднання річок, а також у випадку швидкої течії річки у цьому місці, за наявності вмерзлих у лід дощок, палиць та інших предметів;
  • під час сильного перепаду температури й потепління;
  • вживати спиртні напої біля водойм.

Окрім того, українцям радять пильнувати дітей під час перебування біля водойм.

Ще новини