Головна Україна Кожен українець після досягнення повноліття отримуватиме до $20 тисяч

Кожен українець після досягнення повноліття отримуватиме до $20 тисяч

Автор Виталия
ЮжБуд_News

Президент вніс на розгляд Ради проєкт закону про економічний паспорт, який передбачає створення Фонду майбутніх поколінь.
Законопроєкт визначено як невідкладний.

Після запровадження «економічного паспорта українця», на рахунок кожної дитини, народженої після запровадження закону, будуть перераховуватися гроші з рентних платежів.

Активи учасників Фонду формуватимуться з внесків з бюджетних коштів, які надійшли від сплати ренти за користування надрами, та інвестиційного доходу від інвестування коштів учасників Фонду.

При досягненні 18-річного віку громадянином України, ці виплати можуть використовуватися на:

  1. навчання в закладах України;
  2. купівлю житла в Україні;
  3. переказ коштів на власний рахунок у системі недержавного пенсійного забезпечення;
  4. лікування.

Щоби врегулювати питання здійснення державних внесків до системи економічного паспорта, звільнення від оподаткування коштів, залучених на користь учасників Фонду, та доходу, одержаного платником податку з Фонду, а також питання, пов’язані з порушенням інтересів учасників Фонду, тобто підготувати базу для реалізації «паспарту українця», Володимир Зеленський подав на розгляд низку законопроєкт пов’язані з попереднім:

  • “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних внесків до системи економічного паспорта”,
  • “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування коштів Фонду майбутніх поколінь”
  • “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо відповідальності за порушення інтересів учасників Фонду майбутніх поколінь”.
Д. Арахамія: “Кожна дитина після досягнення повноліття отримає орієнтовно $11 тис., але якщо ситуація дозволить, то сума буде 20 тис.”

Ухвалення цих законів, на думку влади, дасть змогу інвестувати в українську молодь і водночас створить умови для розвитку освіти в Україні.

В.Зеленський: «Кошти, які зможуть отримати молоді люди для оплати свого навчання, дадуть їм більше гнучкості у виборі освітньої траєкторії. Освітні можливості та перспективи молодих людей на ринку праці менше залежатимуть від матеріального забезпечення їхніх батьків».

З початком здійснення Фондом виплат збільшиться попит на нерухомість, а також на інвестування у пенсійні фонди, що стане поштовхом для розвитку економіки.

«Можливість використовувати кошти на лікування допоможе дітям з тяжкими хворобами покрити – хоча б частково – необхідні витрати. При цьому батьки зможуть самостійно обрати заклад, де можна отримати таку допомогу. Це сприятиме розвитку відповідних медичних послуг», – сказав Глава держави. 

Ще новини