Головна Новини Компанія USNC отримала ліцензію на новий метод 3D-друку мікрореактора

Компанія USNC отримала ліцензію на новий метод 3D-друку мікрореактора

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Американська компанія Ultra Safe Nuclear Corporation (USNC) одержала ліцензію на новий метод 3D-друку компонентів перспективних атомних реакторів, розроблений в Окріджській Національній лабораторії Міністерства енергетики США (ORNL).

Технологію, яку розробили в лабораторії, назвали «Хімічна інфільтрація пари», це є поєднанням «струменевого» 3D-друку і процесу обробки кераміки.

Компанія UNSC планує вогнетривкий матеріал для активної зони реактора та використовувати карбід кремнію, проте виготовлення з нього деталей складної форми є дуже трудомістким процесом. Але застосування адитивних технологій для виготовлення таких деталей виявляється значно більш ефективним.

Проєкт високотемпературного газоохолоджуваного мікромодульного реактора (MMR), який розробляє USNC, має теплову потужність 15 МВт та електричну потужність 5 МВт. Наразі він проходить процедуру ліцензування в Канаді та США.

Програма ORNL «Трансформаційний реактор» (Transformational Challenge Reactor, TCR) стартував ще у 2019 році. Запуск в експлуатацію мікрореактора створеного з використанням адитивних технологій планують до 2023 року.
За період ця програма була об’єднана з двома іншими інноваційними проєктами, що стосуються всього життєвого циклу ядерних матеріалів для подібного реактора.

Джерело: Атомна енергія 2.0

Ще новини