Головна Місто Коли дадуть тепло?

Коли дадуть тепло?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

З кожним днем ​​стає все холодніше не тільки на вулиці, але і в наших квартирах, в зв’язку з чим все місто чекає, коли ж почнеться опалювальний сезон. У цьому матеріалі ми спробували дізнатися точну дату, коли ж можна буде заховати обігрівачі і товсті ковдри подалі.

Раніше опалювальний сезон в місті починався з 15 жовтня і закінчувався 15 квітня. Але вже не перший рік діють інші правила. За ним опалення в житлових будинках можуть включити не раніше, ніж середньодобова температура буде зберігатися на позначці 8 ℃ або нижче протягом 3 днів.

Хто відповідальний за подачу тепла

У нашому місті за подачу тепла в будинки жителів відповідає КП ТВКХ, де кожен день отримують дані про температурний режим в регіоні від місцевої метеостанції. Нагадаємо, що на цьому тижні середня температура вдень становитиме 14-19 ℃, вночі 2-11 ℃.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Значить, саме погода вирішує, коли ж в наших будинках, офісах і держустановах з’явиться тепло. Проте, в дошкільних та шкільних навчальних закладах опалення подадуть вже починаючи з завтрашнього ранку, 20 жовтня.

Сподіваємося, що в цьому році початок опалювального сезону обійдеться без аварій і проривів труб, як бувало раніше.

Яка температура повинна бути в приміщенні

У низьких температурах в житлових приміщеннях є і свої плюси. Згідно з дослідженнями, найбільш комфортні умови, в яких людський організм відчуває себе добре, спостерігаються при температурі повітря 16-18ºС і відносній вологості 50%.

Сприйняття температури індивідуально. Одним людям комфортно при холодних морозних метеоумовах, а іншим – при теплих і сухих. Це залежить від фізіологічних і психологічних особливостей людини, а також емоційного сприйняття клімату, в якому пройшло дитинство.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Як зберегти тепло

А поки ми всі чекаємо опалення, пропонуємо Вам почитати і згадати про те, як утеплити приміщення і не втрачати зайве тепло.

При можливості приймайте душ з відкритими дверима. Якщо такої можливості немає, то можна залишити ванну кімнату відкритою після купання. Тепле повітря допоможе підвищити температуру в сусідніх приміщеннях. Але крім цього підвищиться і вологість, тому будьте уважні з таким методом.

Провітрюйте швидко по 5-10 хвилин, створюючи протяг. Так Ви не загубите зайве тепло.

Не закривайте батареї. Намагайтеся не приховувати батареї за масивними меблями і не закривати їх шторами.

Закривайте двері в малоопалювальні приміщення.

Постеліть на підлогу килим. Так температура в приміщенні буде сприйматися на 2-3 градуси вище.

Якщо є можливість регулювати подачу тепла в будинок / квартиру, то не вимикайте опалення повністю, якщо вас не буде вдома кілька днів. При від’їзді на тиждень і більше, температуру можна залишити на рівні 12 градусів, щоб не охолоджувалися стіни. Протягом короткої відсутності оптимальною температурою будуть 15 градусів. Також не варто зменшувати температуру просто заради економії, оскільки результат може виявитися кардинально протилежним. Для повного обігріву приміщення необхідно досить багато часу. У кімнатах, які ніколи не обігріваються або постійно переохолоджуються, може з’явитися пліснявий грибок.

Також небажана і протилежна ситуація, якщо занадто сильно обігрівати будинок, то буде знижуватися вологість повітря, що, в свою чергу, підвищить ризик простудних захворювань і хвороб дихальних шляхів.

В цілому, краще дотримуватися діапазону не нижче 15 і не вище 26 градусів, а для економії користуватися якимись з описаних вище способів.

Ще новини