Головна Здоров'я Київська клініка “Охматдит” відтепер проводитиме діагностику дорослих для трансплантації кісткового мозку

Київська клініка “Охматдит” відтепер проводитиме діагностику дорослих для трансплантації кісткового мозку

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

Міністерство охорони здоров’я затвердило новий статус, за яким “НДСЛ “Охматдит” зможе робити діагностику та лабораторні дослідження дорослим, які потребують трансплантації кісткового мозку, раніше ця послуга була доступна лише дітям.

Як передає Суспільне, про це на брифінгу повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

“Дорослі українці, які потребують трансплантації кісткового мозку, зможуть отримати всі необхідні лабораторні діагностичні послуги у столичному “Охматдиті” — національній спеціалізованій дитячій лікарні. МОЗ затвердило новий статут медзакладу, відповідно до якого, таке розширення послуг для дорослого населення і стало можливим “, — розповіла Шаталова.

Лабораторії “Охматдит” є нині єдиною в Україні, яка надає відповідний спектр послуг із генетичного типування для виконання трансплантації кісткового мозку. Нові потужності цілком покривають потребу і для дітей, і для дорослих. Усі послуги, зокрема обладнання, реактиви та решта виробів медичного призначення, які необхідні для лабораторних досліджень для українців є безкоштовними. Тому “Охматдит” відтепер зможе надавати послуги з лікування ускладнень після трансплантації кісткового мозку.

“Досі такі послуги надавалися лише дітям, а дорослі були змушені їхати за кордон, де за державний кошт отримували необхідне лікування. Тепер таку допомогу можна отримати й в Україні”, — підсумувала заступниця міністра.

За даними МОЗ, річна потреба в трансплантаціях кісткового мозку в Україні складає 250 операцій. За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, після відкриття відповідних відділень в “Охматдиті” в Україні зможуть проводити до 80 трансплантацій на рік.

Ще новини