Головна МістоЗаходи Хто має сплачувати збитки ТВКГ?

Хто має сплачувати збитки ТВКГ?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

На тридцять першій позачерговій сесії Южноукраїнської міської ради, яка відбулась 15 вересня, депутати заслухали звіт від т.в.о. директора КП ТВКГ Дмитра Судакова.

Про це пише сайт ЮжкаNews.City

Очільник Дмитро Судаков надав звіт про зменшення собівартості послуг які надає КП ТВКГ. За його словами, на підприємстві вже відбувається скорочення штату. Також працюють над питанням закупівлі дешевшої електроенергії на аукціонах, але хотілося б розуміти на яких саме… Сподіваємось, що результат буде прозорим для мешканців громади. Окрім того, стало відомо, що ТВКГ за сім місяців цього року зазнало збитків на 14 мільйонів.

Читайте також:
Южноукраїнців чекають нові тарифи на тепло та гарячу воду. Чи будуть такі тарифи по кишені?
Жителі Южноукраїнську вимагають від влади повернути тарифи, які були встановленні до війни
Рада «заморозила» тарифи на газ і опалення до кінця війни

Причина, на думку Судакова, – різниця між показниками будинкових та внутрішньоквартирних лічильників.

Директор також повідомив, що згідно з методикою розрахунку за спожиті послуги підприємство має право розділити суму збитків серед мешканців будинку, в якому є втрати.

Проте, розділити суму збитків серед мешканців будинку можуть, якщо ОСББ уклав “колективний договір” з ТВКГ або будинки належить до КП ЖКГ.

Колективний договір – модель організації договірних відносин на основі колективного договору передбачає, що договір з виконавцем комунальної послуги укладається особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку.

Договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання водовідведення + обслуговування внутрішньобудинкових систем, укладатиметься з кожним споживачем окремо.

Причин розбіжності в показниках приладів обліку є:

  • До хорошої циркуляції в будинках, ОСББ підвалах у каналізацію спускають воду. Наразі з головами ОСББ проводиться робота з цього питання.
  • Перевірка лічильників у квартирах. Таких нині 70%. КП ТВКГ вже повіряє їх своїми силами за допомогою переносної установки, видає сертифікати та встановлює магнітні стрічки.
  • Під час перевірки деяких будинків у квартирах було виявлено магніти на лічильниках, тобто зафіксовані факти крадіжки води.

Депутати запропонували КП ТВКГ розпочати з роз’яснювальної роботи серед городян та розмістити на дошках оголошень інформацію щодо втрат води в їхніх будинках. Також депутати рекомендували продовжувати вести роботу з головами ОСББ та спільними зусиллями шукати вихід із ситуації.


Читайте актуальні події, цікаві факти, свіжі новини міста Южноукраїнська та України на нашому сайті ЮжБуд_News
Запрошуємо вас доєднатися до зручного месенджера та слідкувати за сторінками:

Читайте також:

Ще новини