Головна Здоров'я Холтерівське моніторування – ефективний метод діагностики захворювань серця. Де та як можна отримати цю процедуру в Южноукраїнську?

Холтерівське моніторування – ефективний метод діагностики захворювань серця. Де та як можна отримати цю процедуру в Южноукраїнську?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Якщо вам здається, що серце періодично завмирає, занадто часто б’ється або працює повільно, у вас, можливо, аритмія.

Не всі серцеві захворювання можна виявити за допомогою звичайної ЕКГ, тому що перебої часто проявляються лише, наприклад, при емоційному навантаженні. Навіть найкращому лікареві іноді важко поставити діагноз тільки на підставі анамнезу та простої електрокардіограми хворого.

Порушення серцевого ритму можуть з’являтися та зникати протягом доби. Для відстеження цих симптомів необхідний моніторинг протягом більш тривалого часу, ніж звичайна ЕКГ.

Що таке добове моніторування по Холтеру?

Процедура добового моніторування є безболісною і не має протипоказань, тому кардіологи рекомендують її як засіб профілактики серцево-судинних захворювань
Добове моніторування ЕКГ – це діагностика, яка полягає у безперервній реєстрації активності серця та дає змогу вивчити роботу серця під впливом навантажень та стресів, під час неспання та сну.

Електрична активність серця реєструється за допомогою невеличкого портативного пристрою – холтера.
Метод отримав свою назву на прізвище вченого, який вперше застосував тривалий запис ЕКГ у 1952 році.

Суть дослідження полягає у постійному запису ЕКГ на карту пам’яті, що знаходиться у пристрої. Після обробки цього запису на комп’ютері лікар дає висновок про ритм серця, ішемічні зміни, наявність пауз тощо.

Добове моніторування застосовується для діагностики багатьох серцево-судинних захворювань, таких як: порушення ритму, порушень провідності серця, ішемії міокарда та ін.
Також Холтер-моніторинг є незамінним після перенесеного інфаркту міокарда або перед проведенням операцій на серці.

Як підготуватись до процедури?

Перед дослідженням необхідно прийняти душ. Шкіру нічим не змащувати, вона має бути суха. Чоловікам рекомендується збрити волосся на грудях: це покращить якість запису.
Лікарські препарати, під час обстеження, скасовують лише за рекомендацією лікаря.
Пацієнту буде комфортніше, якщо він одягне майку, а зверху – вільний одяг, під яким можна буде сховати реєстратор.

Як проводиться обстеження?

На передню поверхню грудної клітки медсестра прикріплює одноразові електроди, закріплюючи їх лейкопластиром. Найчастіше їх 6.
Від електродів відходять дроти до невеликого приладу – реєстратора. Реєстратор вішається пацієнту на шию у чохлі. Після увімкнення реєстратора запис ЕКГ починається. Після цього чіпати монітор не потрібно.

Під час моніторування від пацієнта не потрібні зміни звичного ритму життя, проте є кілька простих правил, яких потрібно дотримуватися:

  • вести щоденник дій, щоб лікар міг оцінити ступінь навантаження та зіставити його із показаннями холтера;
  • не приймати душ чи ванну;
  • уникати механічних пошкоджень, нагрівання чи електричного впливу на апарат.

Добове моніторування ЕКГ у нашому місті

В Южноукраїнську таке обстеження роблять у Міській багатопрофільній лікарні.
Добове моніторування в нашій лікарні є платним, та коштує 350 грн.

Призначає обстеження кардіолог.
Він запише вас на прийом й сам встановить вам холтер та зніме пристрій на наступний день.

Щоби потрапити до кардіолога вам треба отримати електронне направлення від сімейного лікаря. Якщо в вас немає сімейного лікаря, ви можете записатися на платний прийом одразу до кардіолога.

За інтерпретацією результатів та консультацією ви можете звернутися, як до кардіолога КНП «ЮМБЛ», так і до будь-якого іншого.

Редакція “Южбудньюз” бажає усім своїм читачам міцного здоров’я, та варто пам’ятати, що це певною мірою залежить від нас самих.

Реєстратура «Южноукраїнської міської багатопрофільної лікарні»: (05136) 5-51-12

Чи впливає алкоголь на серцево-судинну систему читайте в матеріалі: Алкоголь та факти про нього

Ще новини