Головна Місто Історія життя Стена Лі – творця Marvel

Історія життя Стена Лі – творця Marvel

Автор ЮжБудНьюз

“Людина-павук”, “Чорна пантера”, “Фантастична четвірка” і “Люди Ікс” творець коміксів Marvel Стен Лі.
У Лос-Анжелесі помер письменник 12 листопада 2018 року в 95-річному віці. Стен Лі був однією з найвідоміших постатей в Голлівуді. Про це повідомляє TMZ.
Пішла з життя людина, яка подарувала світові цілий всесвіт супергероїв.

Історія життя: Якими були ранні роки Стена Лі

Стен Лі Мартін Лібер народився 28 грудня 1922 року в єврейській родині. Його батьки Джек і Серія емігрували до Сполучених Штатів Америки з Румунії та оселилися в Нью-Йорку на Манхеттені. Батько знайшов роботу закрійником, але через складний економічний період, що настав у країні, можливість заробітку, на який можна було б прогодувати сім’ю, зникла.

Відсутність мінімального бюджету змусило Ліберів змінити звичну квартиру на скромніше житло на авеню Форт-Вашингтон, а з народженням другої дитини (сина Ларрі в 1931 році) і зовсім перебратися до однокімнатної квартири в Бронксі.

Стен Лі у дитинстві

На перших порах майбутній сценарист займався дрібними дорученнями, як наповнення чорнильниць і заточування олівців, але незабаром кар’єра Стена пішла в гору.

Творчість Стена Лі

Свої перші комікси Стен Лі Лібер почав малювати 1941 року. Вони були дуже простими і лишалися непомітними на тлі успіхів, наприклад, Капітана Америки Джо Саймона і Джека Кербі. Він навіть не хотів опублікувати їх під справжнім прізвищем і вигадав псевдонім, але саме вони допомогли йому знайти свій шлях у житті.

Через деякий час Стен залишив своє перше місце роботи через розбіжності з керівництвом і влаштувався в Timely Comics. Там у віці 18 років його взяли на посаду редактора і згодом підвищили до арт-директора. Коником Лі стали роботи в жанрі фентезі, горрору й сатири.

Однак золотий вік все ж припав на срібний вік коміксів, тобто на початок 60-х. Тоді Timely були потрібні герої, які б могли зрівнятися за популярністю з командою супергероїв, до якої входили Бетмен і Супермен. І Лі у співпраці з іще кількома художниками придумав “Фантастичну четвірку” – команду астронавтів, які отримали суперздатності після того, як зазнали впливу космічних променів.

Історія про Пітера Паркера, якого вкусив опромінений радіацією павук, і так світ дізнався про Людину-павука, який вміє повзати хмарочосами Нью-Йорка.

Після цього Стен Лі з командою створили “Чорну пантеру”, “Залізу людину”, “Халка”, “Людей Ікс” та інших супергероїв. У період свого розквіту Marvel продавала по 50 млн копій на рік. Згодом, Лі пішов з посади редактора (1971 рік), і його герої ожили. Marvel Comics викупило анімаційну студію, призначило його креативним директором, і комікси перевтілилися в мультиплікаційні серіали. Потім настав період створення кінопроектів. Кар’єра Лі розвивалася так бурхливо, що сценаристу вдалося стати президентом і головою ради директорів Marvel.

У світанку кар’єри Лі став продюсером всіх серіалів і кіно про героїв видавництва і навіть почав сам зніматися в епізодах своїх фільмів. Зокрема, сценарна і продюсерська фільмографія Лі обчислюється 210 і 160 проектами відповідно, але й акторська також викликає повагу – понад 75 картин. Його можна побачити в епізодах “Вартових галактики”, “Венома”, “Доктора Стренджа” і навіть “Месників”.

“Доктор Стрендж”

Особисте життя Стена Лі

У 1947 році він одружився з Джоан Клейтон Букок, а в 1953 році народився син Ян. На жаль, хлопчику не судилося вирости, він помер через три дні після пологів. Стен і Джоан любили Нью-Йорк і для постійного місця проживання розглядали тільки це місто. Вони часто переїжджали в різні райони, але в 80-х придбали особняк у Західному Голлівуді та осіли там.

Стен Лі з дружиною

Протягом багатьох років життя Джоан підтримувала чоловіка і надихала на творчість, але у 2017 році її не стало. Кохана Лі померла внаслідок інсульту, також переступивши 90-річну позначку.

Загалом пара прожила разом майже 70 років. Паралельно з втратою дружини, Лі погіршився стан здоров ‘ я. Якось він зізнався в значному погіршенні зору, через що втратив можливість читати і писати, але продовжував брати участь в камео-ролях у фільмах Marvel.

Джерело «112 Україна» 

Ще новини