Головна Місто Історія розвитку греко-римської боротьби в м. Южноукраїнськ

Історія розвитку греко-римської боротьби в м. Южноукраїнськ

Автор Anna
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Наразі все більшої популярності серед сучасної молоді набувають заняття спортом. Прикладом спортивного осередку в місті Южноукраїнську є відділ розвитку дитячого та юнацького спорту в КС «Олімп» управління соціальними об‘єктами, метою якої є спортивна підготовка дітей та молоді.

Можна багато розповідати про кожне з відділень, але хотілось би вашу увагу звернути на секцію греко-римської боротьби.

Однією з найбільших секцій є Греко-римська боротьба, та одна з наймолодших видів спорту в місті Южноукраїнську. Історія розвитку цього виду спорту почалася наприкінці 2014 року.

Завдяки зусиллям адміністрації та профспілкового комітету ВП ЮУАЕС та небайдужості керівництва ДП «НАЕК «Енергоатом», і наполегливості тренерів вже понад 7 років існує секція греко-римської боротьби.

Через деякий час, завдяки фінансовій підтримці профспілкового комітету ДП «НАЕК «Енергоатом», було придбано борцівське покривало та мати для занять греко-римською боротьбою. У грудні 2014 році в місті  Южноукраїнську з`явився новий вид спорту.

В 2017 році створена громадська організація «Южноукраїнська асоціація греко-римської боротьби», яка плідно співпрацює з управлінням молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради та депутатським корпусом щодо питань, пов`язаних з розвитком фізичної культури та даного виду спорту в нашому місті.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

В секції займаються хлопці та дівчата, віком від 5 до 15 років, загальна кількість вихованців понад – 130 юних спортсменів. Заняття тривають з вересня до початку літніх канікул, тобто процес тренувань межує з навчальним процесом в закладах освіти. Проте й влітку збираються на навчально-тренувальні збори, походи, міський пляж, які передбачають тренування й відпочинок.

На заняттях спортсмени-початківці обов’язково вивчають різноманітні гімнастичні та акробатичні вправи, знайомляться з ігровими видами спорту. Діти мають можливість стати учасниками різноманітних змагань, починаючи від обласних та закінчуючи міжнародними.

На даний час на відділенні греко-римської боротьби працюють 2 тренери-викладача, Майстер спорту України Карай Бутхуз та Майстер спорту України Чебанов Денис, обидва є неодноразовими призерами та переможцями чемпіонатів та Кубків України серед молоді та дорослих.

Спортивні досягнення борців 

  • в 2018 році, прийнявши участь у 23-х змаганнях різного рангу, хлопці здобули 159 медалей: 42 золоті, 49 срібних та 68 бронзових нагород.
  • в 2019 році южноукраїнські борці додали до своєї спортивної скарбнички ще 172 медалі (58 золотих, 52 срібних та 62 бронзових), прийнявши  участь у 27 змаганнях, серед яких і участь в міжнароднах турнірах за межами України: змагання у Польщі та 2 турніра в Молдові.
  • в 2020 році  вихованці секції Шульга Микита (2006 р.н.) та Переута Єгор (2007 р.н.) стали переможцями зонального Чемпіонату України серед юнаків 2005-2006 р.н.
  • двічі в 2020 році  вихованці секції ставали  переможцями та призерами Кубку відкритої дитячої ліги боротьби серед спортсменів 2005-2006 р.н., 2007-2008 р.н., 2009-2010 р.н. (Моргун Денис, Богдан Євген, Переута Єгор, Величко Владислав, Нужин Захар, Шульга Микита).
  • в 2020 році вихованці секції Величко Владислав, Переута Єгор, Шульга Микита отримали стипендії міського голови «Обдарованість» серед дітей та молоді за досягнення в галузі спорту.
  • в 2021 році вихованець Переута Єгор став бронзовим призером чемпіонату України серед юнаків 2006-2007 р.н.
  • Величко Владислав став переможцем чемпіонату України серед спортсменів 2008-2009 р.н.
  • Бронзовими призерами цього чемпіонату України стали Богдан Євген та Середин Денис.
  • в 2021 році вихованець відділення Шульга Микита виграв Гімназіаду України серед школярів в м. Хмельницький та у складі учнівської збірної команди України прийняв участь у Всесвітніх учнівських спортивних іграх м. Белград, Сербія, де зайняв 2 місце у ваговій категорії до 52 кг.

За час роботи секції на базі спорткомплексу «Олімп» проведено 6 Всеукраїнських турнірів з греко-римської боротьби серед молодших юнаків, присвячених до Дня Енергетика, загальною кількістю учасників більш ніж 200 спортсменів.

Редакції ЮжБуд_News вдалось поспілкуватись з тренером та вихованцями секції. В яких поцікавились чому вони обрали греко-римську боротьбу, що їх найбільше приваблює в заняттях, запитали про здобутки юних спортсменів.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Майстер спорту України Карай Бутхуз та Майстер спорту України Чебанов Денис і учень Шульга Микита

Карай Бутхуз:

“Найголовніше завдання тренера – це зацікавити дитину, щоб він закохався в цей вид спорту. Наша мета, звичайно, найвища – Чемпіони. Формування особистості людини, чоловічих якостей, упевненості в собі. Якостей, які потрібні в житті людини. Поступово намагаємось працювати на майбутнє, а це Європа, Олімпійські ігри та інше. Щоб виховання майбутніх чемпіонів було ефективним, слід пам’ятати про схему взаємодії де, бажання дитини та тренерська робота, обов’язково батьки, які всіляко намагаються виховати дитину. Тому, у своїй роботі намагаюсь співпрацювати як з дитиною, так і з батьками. Батьки сприяють розвитку та функціонуванню секції в цілому. Тренерська робота плюс підтримка батьків дорівнює великі досягнення. Я намагаюся створити таку атмосферу на заняттях, щоб їм хотілося йти вперед, не боятися труднощів. Якщо ж говорити про моїх хлопців, то це – дуже перспективні, юні спортсмени з великим потенціалом. Чимало нагород, медалей та відзнак здобувають на змаганнях різного рівня. Так, хлопці падають, але завжди підіймаються і знову рвуться в бій”.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Величко Владислав став переможцем чемпіонату України

Величко Владислав:

“Мені 12 років, і я вже понад 7-ми років займаюсь греко-римською боротьбою. Найбільше в зайняттях подобається робота тренера. Він дуже хороша людина, до кожного в нього свій підхід, дуже чітко пояснює як правильно виконати певний прийом. Маю 60 медалей та 15 кубків. Неодноразово перемагав на міжнародних турнірів. Став чемпіоном України в Міжгір’ї. В майбутньому хочу пов’язати своє життя зі спортом. А своїм одноліткам бажаю почати працювати над собою, поставити собі мету і вірити в себе”.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.
Богдан Євген – Чемпіон міжнародного турніру

Богдан Євген:

“Мені 13 років, займаюся греко-римською боротьбою приблизно 6 років. Наразі маю 40 медалей і 8 кубків. Став Чемпіоном міжнародного турніру, де перемогу здобув у Польщі. Також є призером всеукраїнських турнірів. Наш тренер він дуже уважний, любить цей вид спорту і прищепив і мені любов до боротьби. Він мене завжди підтримує, радіє моїм успіхам. Мені пощастило потрапити до одного з кращих тренерів Южноукраїнська”.

Проте поговоривши з тренером, побачивши тренування на власні очі зрозуміла, що заняття спортом корисні й необхідні для повноцінного розвитку дітей.

У кожного з нас мабуть часом виникає питання: Як краще зорганізувати свою дитину? Що зробити, щоб дитина була здоровою, міцною та освіченою? Мати справжніх друзів, бути корисним та дисциплінованим – все це можна отримати у спортивній секції греко-римської боротьби.

Крім того, Южноукраїнська секція греко-римської боротьби активно та динамічно розвивається, популяризуючи свій вид спорту та свою діяльність у соціальних мережах: Facebook та Instagram

А який вид спорту оберете ви?

3 коментарі
1

Ще новини

3 коментарі

Обновленный зал секции греко-римской борьбы после реконструкции | YuzhBudNews 27.09.2021 16:13 - 16:13

[…] Читайте историю развития греко-римской борьбы в г. Южноукраинск […]

Обновленный зал секции греко-римской борьбы после реконструкции | YuzhBudNews 27.09.2021 16:33 - 16:33

[…] Читайте историю развития греко-римской борьбы в г. Южноукраинск […]

Коментування закрито