Головна Місто Інтерв’ю з настоятелем Греко-Католицької церкви м. Южноукраїнська: привітання та запрошення на Різдвяний концерт

Інтерв’ю з настоятелем Греко-Католицької церкви м. Южноукраїнська: привітання та запрошення на Різдвяний концерт

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

На Святвечір наша редакція хоче зробити читачам особливий подарунок. Ми публікуємо розмову з Парохом парафії Всіх Святих Українського Народу Української Греко-Католицької Церкви, отцем Ігорем Вороною.

Але спочатку коротенька довідка про цього відомого та активного громадянина нашого міста.

  • Народився майбутній священник на Тернопільщині у вересні 1980 року.
  • 1999 р. отримав  вищу освіту у Дяківсько-Катехитичному училищі ім. Єпископа Григорія Хомишина, присвоєно кваліфікацію дяка-регента.
  • 2005 р. закінчив Івано-Франківську Теологічну Академію, присвоєно ступінь бакалавра філософії і теології.
  • 2018 р. МОН України, першим заступником Міністра В. Ковтунцем видано Свідоцтво про державне визнання документа про вищу духовну освіту, ступінь магістр, спеціальність Богослов’я.

2007 р. призначений адміністратором для духовної опіки вірних УГКЦ в нашому місті, а 2017-му році іменований парохом парафії Всіх Святих Українського Народу.

  • Ігор Ворона нагороджений грамотою екзарха Одесько-Кримського владики Василя за сприяння в розвитку пасторальної праці УГКЦ та будівництва храму «Всіх Святих Українського Народу» в Южноукраїнську;
  • У 2016 р. – нагороджений золотим нагрудним хрестом та піднесений до гідності протоієрея екзархом Одеського екзархату та Адміністратором Кримського екзархату владикою Михаїлом;
  • У 2018 р. – нагороджений золотим хрестом із прикрасами Архиєпископом Києво-Галицьким Святославом
  • У 2020 р. нагороджений почесною відзнакою «НАВІКИ ВІРНИЙ» громадською організацією «Асоціація учасників і інвалідів АТО», адже Отець Ігор є волонтером та співзасновником Благодійного Фонду «Мирне Небо».

Взагалі, говорячи про о. Ігоря, не можна не згадати про його благодійну діяльність, соціальну активність та небайдужість.
Такою ж бачить парох парафії нашого міста і церкву.

Протоієрей Ігор Ворона: «Церква має рухатися у всіх сферах життя і соціальному і катехетично-навчальному. Цей підхід називається «жива парафія». Тобто церква має бути живою, має увійти у всі сфери буття людини. 

Церква – це не просто обрядовість, перш за все, вона має направляти людину, допомогати знайти певний шлях, певну ціль. Людина потребує мати ціль у житті. І хоча церква далека від політики, люди повинні займати чітку громадську позицію, за для збереження своєї бутності».

І це не просто гарні слова, Греко-Католицька Церква, дійсно бере участь у багатьох соціальних проєктах нашого міста.

Щонеділі, за сприянням ПрАТ «Юженергобуд», на території храму відбувається благодійний обід для потребуючих.
За кошти, що зібрала канадська Ліга католицьких жінок, парафія допомагала центру соціально-психологічної реабілітації дітей – влаштовувалися свята, купували телевізори тощо.
Вже не перший рік з южноукраїнським священником співпрацює благодійний фонд при парафії Різдва Івана Хрестителя УГКЦ у м. Ньюарк (Нью-Джерсі, США). Вони, в Америці, збирають благодійні кошти для нужденних, а потім направляють в Україну, де настоятель Храму Всіх Святих реалізує адресну допомогу продуктовими наборами в Южноукраїнську та Вознесенську.

Так, і в цьому році організаторка цих благодійних акцій, пані Ксенія, направила до Отця Ігоря листа з пропозицією нового проєкту. Ксенія Гапій запропонувала направити зібрані кошти для хворих.

З листа К. Гапій: «Ми започаткували проєкт збору грошей на ліки бідним … ми пропонуємо направити по 25$ таким людям … надіюсь, що ми знову зможемо єднатися духом та ділом та подаруємо бідним людям усмішку на свято Різдва Христового».

Ми поцікавилися у настоятеля Храму Всіх Святих Українського Народу, як ще реалізовується принцип «живої парафії», окрім справ милосердя?

Протоієрей Ігор Ворона: «В нас є багато різних комісій в церкві, тобто певні групи, що вивчають ти чи інші питання: катехитична (навчання основ віри – ред.); військові капелани; «душ пастирства», що займається питаннями у кризових ситуаціях; комісія молоді, займається різними питаннями саме молоді; комісія подружжя та інші.

Важливим в цьому напрямку буде Соціально-Катехитичний Центр ім. митр. Андрея Шептицького. Наразі облаштовуємо приміщення центру, що розташовано у нижній частині храму.

Плануємо там влаштовувати навчання дітей, є багато ідей для молоді, будемо проводити різні зустрічі, надавати психологічну допомогу тим, хто потребує на духовну розмову. 

Хочу влаштувати при центрі «парафіяльну кав’ярню». Де можна випити чаю й поспілкуватися. Літургія має свій певний обряд, а в такій «кав’ярні» можна  мати більше часу на живе спілкування з мирянами».

«Южбудньюз»: Чому цей центр буде названий на честь митрополита Андрея Шептицького?

Протоієрей Ігор Ворона: «Для мене особистість Андрея Шептицького є великим авторитетом. І хотілось би його наміри застосувати для нашого життя, для життя нашої молоді».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Декілька дат з життя цієї неординарної й надзвичайної постаті:

Роман Шептицький народився у 1865 у Львівській обл.
У 1899 імператор Франц Йосиф іменував Шептицького Станіславським єпископом, а римський Папа  затвердив це. У 1900 був номінований Галицьким митрополитом.
У 1901 підтримав Сецесію українських студентів Львівського університету. У 1902 поставив питання про необхідність відкриття гімназії в Івано-Франківську, в 1910 вимагав створення українського університету у Львові.
У 1903 заснував Народну Лічницю, яку згодом перетворили на шпиталь.
Після окупації на початку І світової війни Львова російськими військами, митрополит був заарештований і вивезений до Росії. Після Лютневої революції звільнений.
Член Української Національної Ради ЗУНР-ЗО УНР 1918-1919.
У міжвоєнний період Митрополит Андрей продовжував роботу з розбудови УГКЦ.
У 1941 Шептицький очолив Українську Національну Раду.
Помер Владика у 1944 р. Похований у підземеллі собору св. Юра. 

Отець Ігор вітає з Різдвом

Що для нас для сучасних людей може принести Різдво? Це ж не просто ялинка, колядка та смаколики.
Але що ця подія – народження Божого дитятка, принесе нам всім?
Сьогодні ми маємо багато викликів – і пандемія, і війна, економічна нестабільність.  Тож ми усі перебуваємо в очікуванні покращення ситуації. Ми розмірковуємо, хто дасть розраду в цих обставинах?
І саме на Різдво, Господь приходить до нас, як надія. Через Святу Марію він прийняв тіло та прийшов, як людина. Але ми пам’ятаємо, що то є Бог без гріха. Він прийшов, як людина, щоб ми змогли відновити свою гідність, яку втратили через первородний гріх. Так Різдво дарує кожному з нас можливість відновити той стан, який людина мала до гріхопадіння.
Тож хочеться, щоб Ісус народився у кожного в серці, щоб ми змогли відновити образ подоби Божої.

Бажаю, щоб ви знайшли радість й щастя для себе особисто та своїх родин. Адже сім’я, родина – це дуже важливо, це те що дає щасливе майбутнє.
Бажаю, щоб Бог дав мир Україні, і кожному мир у серці!

Священник запрошує всіх бажаючих прийти у храм й послухати колядки та щедрівки у виконанні народного хору “Ренесанс” у неділю, 9 січня о 10:00

Отець Ігор наголошує, що двері Храму УГКЦ відкриті для кожного!

Читайте також: Святковий Южноукраїнськ: Різдво в Парафії св. Антонія

Ще новини