Головна Безпека Інтерв’ю з директором центру соцслужб до Дня працівника соціальної сфери

Інтерв’ю з директором центру соцслужб до Дня працівника соціальної сфери

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

У непростих життєвих умовах, якщо людина має проблеми зі здоров’ям, залишилася одна, має проблеми з працевлаштуванням або знаходиться в іншій складній ситуації, – звертаються саме до працівників соціальної сфери.
Такі спеціалісти надають підтримку та допомагають у розв’язанні складних життєвих питань. Це люди, покликанням котрих є допомога іншим.

Щорічно в Україні День працівника соціальної сфери відзначається в першу неділю листопада. Цього року свято припадає на 7 листопада.

Сьогодні в Україні понад 150 тисяч осіб працюють в соціальній сфері.

В нашому місті ціла низка організацій соціального захисту, як от Управління соціального захисту; Служба у справах дітей; Товариство Червоного Хреста тощо.

Сьогодні ми поспілкувалися з директоркою Южноукраїнського міського центру соціальних служб – Аллою Андріївною Дизик.

Читайте про роботу центру:

 Чим займається міський центр соціальних служб? Які вони, трудові будні фахівця із соціальної роботи?
Говорили про найактуальнішу подію ЮЦСС – реалізацію проєкту «Денного центру соціально-психологічної підтримки постраждалих осіб від домашнього насильства та насильства за ознакою статі «з кризовими кімнатами».

Річ у тому, що міський центр соціальних служб визнано переможцем на отримання міжнародного гранту задля реалізації цього масштабного для нашої громади проєкту.

Докладніше про цей вид допомоги:

В Южноукраїнську планується створення нового виду допомоги постраждалим від домашнього насильства

Договір про реалізацію проєкт між Міжнародною організацією з міграції, яка входить до системи Організації Об’єднаних Націй та Южноукраїнської міською радою щодо проєкту  «Сприяння соціально-економічного розвитку в об’єднаних територіальних громадах шляхом інклюзивного місцевого врядування» за підтримки  USAID  підписано ще на початку осені.

Довідка: Денний центр створюється для надання комплексної соціально-психологічної та первинної правової допомоги жінкам, що постраждали від домашнього насильства, у тому числі у випадках, коли такі особи звернулися разом із дитиною, та для забезпечення їм можливості короткострокового або цілодобового (до 10 діб) перебування у спеціально обладнаному приміщенні (“кризова кімната”).

Згідно з умовами співфінансування (50/50) силами місцевого бюджету виконуються ремонтні роботи  приміщень, в якому планується облаштувати Денний центр. На це Южноукраїнською міською радою виділено 560 тис. грн. 

Вже укладено договір з підрядником на виконання ремонту. Наразі в приміщенні здійснюються демонтажні та підготовчі роботи. 

Коли приміщення буде готове, за грантові кошти воно буде облаштоване усім необхідним та сучасним.

В загалом вартість проєкту складає 1120 тис. грн. 

Южбудньюз: Алло Андріївно, за якою адресою знаходиться приміщення в якому буде розташовано Спеціалізовану службу «Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі»

Дизик А.А.: пр-т Миру, 11. У центрі на 156,1 кв.м передбачається облаштування 3 кризових кімнат (10 ліжко-місць), кімнати гігієни, кімнати для групових занять, кухні, а також ігрову кімнату та кабінет практичного психолога.

Ми плануємо та докладаємо зусиль за для того, щоб проєкт запрацював вже до кінця року.

Южбудньюз: Як жінки будуть потрапляти до центру, за власним бажанням чи за направленням?

Дизик А.А.: Постраждалі можуть звертатися як особисто, так і можуть бути прийняті до Денного центру за нашим направленням, також за направленням поліції й будь-який центр соціальної роботи може переадресовувати постраждалих осіб до Денного центру з «кризовими кімнатами».

Треба зауважити, що надання тимчасового притулку – це екстрене реагування на випадок насильства й завданням громади є забезпечення комфортного перебування таких осіб у безпечному місці.

Наразі йдеться про Южноукраїнську ТГ, але, відповідно ЗУ Про співпрацю об’єднаних територіальних громад, надалі ми плануємо співпрацювати й з іншими ТГ які не мають Денних центрів та не можуть надавати послуги притулку постраждалим від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Южбудньюз: Чи планується розширення штату ЦСС у зв’язку з відкриттям цієї спеціалізованої служби?

Дизик А.А.: Так, невелике збільшення чисельності штату передбачається. Ми зараз  готуємо проєкт рішення сесії про таке збільшення, адже Денний центр соціально-психологічної допомоги, є по суті структурним підрозділом Южноукраїнського міського центру соціальних служб.

Ми дуже вдячні місцевій владі, всім тим депутатам які із самого початку шляху створення Денного центру допомогу. Вдячні за їх розуміння, що завдяки створенню такого центру наша громада вийде на якісно новий рівень соціальних послуг.

Також я вдячна усьому колективу за виконану роботу для втілення проєкту у життя, і хоча ще багато що треба зробити, та я знаю разом в нас усе вийде.

Користуючись нагодою хочу привітати колег та партнерів зі святом працівника соціальної сфери, який Україна буде відзначати у неділю.

Робота в соціальній сфері не проста, це робота з людьми, з їх проблемами. Й саме соціальні працівники, допомагають людям у вирішені цих проблем.

Команда Южбудньюз приєднується до привітань та виражає вдячність усім працівникам соц.сфери за їх нелегкий, але надважливий труд.

Радимо ознайомитися з ПОСТАНОВОЮ  Про затвердження типових положень про денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

Фото до статті з офіційного сайту Южноукраїнська

Читайте також: Кризовій кімнаті в нашому місті бути!

Ще новини