Головна Здоров'я Інтерв’ю до Дня самоврядування з Людмилою Рибаковою

Інтерв’ю до Дня самоврядування з Людмилою Рибаковою

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

В депутатки міськради від партії «Пропозиція», Людмили Анатоліївни Рибакової, скоро День народження, але сьогодні в неї, можна сказати, професійне свято – День місцевого самоврядування.
Адже зразу після отримання червоного диплома інституту, Людмила Анатоліївна розпочала свою трудовою діяльність саме в органах місцевого самоврядування, а наразі вже третій раз поспіль обирається депутатом Южноукраїнської міської ради, що є безперечним свідченням довіри людей.

Про свою роботу в міськраді й не тільки, Рибакова Л.А. розповіла редакції «Южбудньюз».

Рибакова Людмила Анатоліївна народилася у 1977 році в Красноярському краї.
В ті часи великих будівництв, родина Людмили переїхала до нашого міста зводити Южноукраїнську АЕС.
Своє навчання Людмила почала у ЮЗОШ №4, а потім в інституті розвитку людини «Україна» та захистила диплом на відмінно.

Южбудньюз: Пані Людмила, де ви працювали після отримання диплому магістра?
Рибакова: Свою трудову діяльність я розпочала у виконавчій службі Арбузинського району старшим державним виконавцем, потім працювала головним спеціалістом у сфері держконтролю за використанням та охороною земель у Миколаївської області.
З 2009 року розпочала приватну юридичну практику. 2017 – захистила та отримала свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю.

Южбудньюз: Нещодавно сталася резонансна подія з доволі відомою в місті людиною, йдеться про інженера управління аварійної готовності АЕС Андрія Дікусара. Зв’язку з чим, в деяких ресурсах соцмереж з’явилися питання, щодо можливості його захисту адвокатами «Юженергобуду». Чи можете ви бути захисницею Дікусара А.?
Рибакова: Андрій Сергійович особисто до мене не звертався, і це зрозуміло, адже кожен адвокат спеціалізується в якомусь напрямку. Я спеціалізуюся на земельному, господарському та цивільному праві. Адвокати які успішно займаються кримінальним правом, частіше за все самі є вихідці з відповідних структур, вони добре обізнані в системі зсередини. Андрію Сергійовичу потрібен фахівець, що спеціалізується на кримінальних справах.

Южбудньюз: Коли й чому ви стали займатися депутатською діяльністю?
Рибакова: Я депутат міської ради з 2010 року. Я люблю Южноукраїнськ, тут живе моя родина мої батьки, діти, близькі люди, друзі, тому я роблю все можливе, щоб життя у нашому місті було комфортним для всіх людей. Вважаю, що якщо просто стояти осторонь й критикувати, краще від цього нікому не зробиться.облаштуванні
Южноукраїнськ місто специфічне – на 90% його населення високоінтелектуальні люди. Тож маючи такий потенціал Южноукраїнськ просто приречений на успіх.

Южбудньюз: Тобто ваш погляд на майбутнє міста позитивний?
Рибакова: Так, дійсно, я дуже позитивно налаштована на те, що наша територіальна громада має великий шанс на чудове, сучасне майбутнє, оскільки: наша громада має на своєї території одне з найбільших підприємств України, а саме Южноукраїнська атомна електростанція в планах даного підприємства, як ми бачимо з офіційних сайтів планується запуск третього блоку Ташлицької ГАЕС, будівництво нового четвертого атомного енергоблока. З засобів масової інформації також бачимо, що ДП «НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ» планує виділення коштів на реконструкцію (відбудову)першої в Україні ГЕС, яку побудовано по плану ГОЕЛРО це Вознесенська ГЕС, яка знаходиться у смт Олександрівка Вознесенського району. Цей проєкт не є тільки технічним, оскільки в планах ДП “НАЕК” ЕНЕРГОАТОМ” передбачено і розвиток інфраструктури регіону у тому числі розвиток зеленого туризму. Для розвитку зеленого туризму у нашому регіоні є все необхідне. Наша громада розташована на річці Південний Буг. Виникнення міста пов’язане з будівництвом на цій території атомної електростанції.

Завдяки вдалому розташуванню, місто приваблює любителів водних видів спорту. А скелясті схили Південного Бугу так сподобалися альпіністам. Южноукраїнськ з кожним роком відвідує дедалі більше туристів та любителів добре провести час.
Тут кожен знайде заняття собі до душі. Варто якось опинитися у нашому молодому, але перспективному місті, як одразу переймаєшся його красою, ентузіазмом та дружністю.

Докладніше у статтях: Майбутній туристично-рекреаційний комплекс Вознесенської ГЕС та У грудні на Ташлицькій ГАЕС відбудеться пробний пуск гідроагрегату №3

Якщо повернутися до сьогодення у місці розпочалась реконструкція вулиць міста та заміна трубопроводів. Результати можна бачити на частині вулиці Дружби народів – красиві тротуарні доріжки, лавочки, урни. Я не одноразово вже бачила, що мешканці будинків самостійно біля лавочок висаджують дерева та сіють квіти. За що їм велика подяка!
Також хочу звернути увагу на те, що останніми роками наші прилеглі території завдяки керівникам ОСББ та всім мешканцям домів, дійсно перетворилися з сірих та не дуже охайних на двори з яркими квітниками та гарним ландшафтним дизайном.
Також хочу звернути увагу, що організації нашого міста надають посильну допомогу в упорядкуванні Южноукраїнська, а саме підприємство “Юженергобуд” не одноразово допомагало в реконструкції дитячих майданчиків, ремонті під’їздів та облаштуванні території. Запрошую й інші підприємства міста приєднайтися до цієї доброї справи, оскільки тільки всі разом зможемо змінити наше ОТГ на краще.
Звичайно є нюанси, та не варто зосереджуватися лише на них, треба розв’язувати питання і йти уперед.

фото до статті: «Юженергобуд» передав подарунки першокласникам – фото

Южбудньюз: Але все ж таки, якщо говорити саме про проблеми, які на ваш погляд найболючіші для нашого міста?
Рибакова: Одна з нагальних проблем – це проблеми з ТВКГ, та ми приймаємо кроки для їх вирішення, тож маю надію, що ситуація з комунальним підприємством покращиться.
Багато проблем у лікарні вторинної ланки, але наразі там також є надія, й вона пов’язана з новим очільником. Бажаю йому плідної праці.
Є проблема з генпланами населених пунктів нашого ОТГ, а саме : смт Костянтинівка та с.Бузьке. За думкою більшості депутатів при його розробці були допущені помилки, але я проти того, що наслідки цього лягають на мешканців. Якщо на сьогодні є затверджений генеральний план цих населених пунктів, він є дійсним та актуальним, то людині яка вже отримала дозвіл на розробку технічної документації, вклала кошти, Рада не має відмовляти в затверджені цієї документації? Дозвіл дали, а в затвердженні відмовляють. Але ж сказали «а», скажіть й «б». І це вже тягнеться без малого рік. За цей час ніхто з тих депутатів, які мають думку, що в плані є суттєві порушення не звернувся до відповідних органів для його корегування та внесення змін.

Южбудньюз: Ви торкнулися вже теми земельних відносин… В цьому скликанні ви входите до постійної комісії з питань земельного кадастру, будівництва та архітектури. Хотілось би почути про вашу діяльність саме, як члена комісії міськради.
Рибакова: Це скликання має серйозні виклики саме в земельних питаннях та плануванні території. Пов’язано це з земельною реформою. Відбулося об’єднання й тепер ми є ОТГ. До нас доєдналися села, тож якщо раніше депутати мали справи лише з землею житлової та громадської забудови, то тепер це ще й землі сільськогосподарського призначення. Треба зробити інвентаризацію, щоб мати загальне уявлення, а перед тим ще й провести земельний аудит, який дасть розуміння, що до кожної конкретної земельної ділянки.
Щодо проблем саме міста, тут згадується питання пр-ту Незалежності. Давно було об’явлено архітектурний конкурс на визначення кращої проєктної пропозиції із реконструкції центральної частини Южноукраїнська. Й ми очікували на багато учасників, але надії не справдилися. По суті, не має з кого обирати переможця. І хоча конкурс вкотре подовжується, все ж таки я не можу з впевненістю сказати, що переможець буде. Тож, фракція нашої партії, ініціювала перемовини з людьми які, хоч і не беруть участі у конкурсі, бо їх не влаштовують деякі умови останнього, та вони талановиті й ми впевненні впораються з візуалізацією проєкту.
Особисто я б хотіла бачити живу вулицю, а не Шанхайський базар. Вулицю яка буде не тільки красивою, зеленою, а й зі зручною інфраструктурою.

Южбудньюз: На останньому засіданні комісії відбувалося обговорення, що до статусу прилеглих до ОСББ територій. І хоча питання не було винесено на сесію, а відправлено на доопрацювання, все ж таки хотілось би почути вашу думку що до цього.
Рибакова: Я не проти того, щоб співвласники користувалися цією територією, навпаки це є позитивом, але я проти формулювання «постійне користування». Є інші форми, наприклад договір сервітуту й інші варіанти які б варто було б розглянути.

Довідка:

Право земельного сервітуту – це право землекористувача на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою.


А взагалі, хотілось аби робота була планомірною, щоб ми не хапалися за все одразу. В нас 26 проєкт, а реалізовано лише один. І хоча в цьому скликанні багато розумних, грамотних депутатів, все ж таки дехто трохи фантазує і вигадує ще щось на кінець року. Вважаю, що треба працювати поступово і реалізувати спочатку, що запланували. От, наприклад парк…так, сучасний парк в сучасному місті – це добре, але усьому має бути свій час та впорядковані проєктні дії…

Южбудньюз: Якщо казати про ваші ідеї, як депутата, крім питань землеустрою та розбудови міста, що ще вас турбує?
Рибакова: В першу свою каденцію я була в комісії з питань освіти. І з того часу для мене питання, які стосуються дітей та молоді є надважливим. Ми тоді намагалися завести, якомога більше інвестицій в освіту, брали участь у різноманітних грантах. Хотілось би щоби темпи розвитку галузі не сповільнювалися, хочеться провести модернізацію обладнання шкільних їдалень, оновити класні кімнати тощо. Для молодих южноукраїнців зробити умови для самореалізації, щоб вони після навчання верталися у місто та вкладали сюди свої знання та енергію. Це є наше майбутнє, наш дорогоцінний потенціал і ми маємо все зробити для того, щоби його не втратити.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Наша редакція вітає мешканців Южноукраїнської ТГ, депутатів, посадових осіб, зі святом Дня самоврядування, що встановлений згідно з указом Президента від 2000 року.
Цей день – є святом громади. Місцеве самоврядування сьогодні – найближча до людей і їхніх потреб владна самоорганізація. Тож, дякуємо всім хто докладає зусиль на шляху розбудови Южноукраїнської об’єднаної територіальної громади й України!

Ще новини