Головна Місто Команда робототехніки SOVENYATA останній раз на фестивалі «ROBOfirst»

Команда робототехніки SOVENYATA останній раз на фестивалі «ROBOfirst»

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Ще п’ять років по тому, Южноукраїнська гімназія №1, виграла грант благодійної організації «Міжнародна організація «Інноваційні Освітні Технології»

Так на базі гімназії була створена команда з робототехніки SOVENYATA

За умовами меморандуму команда мала 5 років брати участь у турнірах FIRST LEGO League (FLL) з робототехніки. Також в умовах значилося, що три роки «Інноваційні Освітні технології» та LEGO Foundaion надавала Южноукраїнській гімназії поле для виконання місій роботом, набори LEGO та інші матеріали.

На четвертий рік команда придбала ігрове поле за оплатні послуги, а на цей, останній рік, поле, в якості благодійної допомоги надала компанія «Юженергобуд».

Так SOVENYATA, п’ять років поспіль, брали участь у турнірах робототехніки «ROBOfirst більше ніж роботи». І треба сказати, кожний раз проходила у фінал Всеукраїнського фестивалю науки та робототехніки «ROBOfirst більше ніж роботи»! Є на рахунку команди й перемоги.

Як це відбувається?

Кожного року, на при кінці літа, FIRST LEGO League об’являла тему сезону. Тож команди з усього світу працюють над заданою темою та створюють свій проєкт. Вони конструюють робота, що має виконувати місії на спеціальному столі.

бездоганне виконання місії Костею Патранюком

Далі команда бере участь у відбіркових турнірах, які зазвичай налічують до 100 команд з різних куточків країни, і вразі вдалого виступу, потрапляє у фінал.

«Участь у фестивалі, не проста робота, – розповідає тренер команди вчителька  інформатики,  Патранюк Ірина Петрівна, – все дуже активно, там розписано все по хвилинах, не можна запізнюватися, треба бути зібраним та бути на позитиві, вміти презентувати себе. Цьому всьому діти навчаються, виконуючи цю роботу.»

Проєкт 2020-2021 LEGOmat

Тема FLL сезону 2020-2021 для категорії FIRST LEGO League Challenge (9-16 років) була “Твори. Грай. Рухайся.

 Тож тема присвячена мотивації до активних дій та руху.

Надихнувшись роботами німкені Рити Ебель, яка робить пандуси з LEGO, команда до якої увійшли

  • Дьоміна Валерія
  • Чернишова Дар’я
  • Картоусова Дар’я
  • Фіщенко Вікторія
  • Ткаченко Олеся
  • Джулу Артем
  • Ніколенко Ілля
  • Демидов Андрій
  • Патранюк Костянтин

створили ортопедичні килимки з використаного конструктора, які допомагають не лише більше рухатись, а й фізично розвиватись, зміцнюючи здоров’я.

Як влучно відмітила заступниця директорки гімназії Забалотня Вікторія Вікторівна, «з мінуса, зробили плюс».

А й дійсно, як часто діти розкидають використаний LEGO, що тільки дратує. SOVENYATA пропонують використовувати цей матеріал для стимулювання стоп, на яких багато нервових закінчень. Таким чином ортокилимки, покращують самопочуття.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Озираючись на п’ятирічний досвід…

Зрозуміло, що участь дітей в подібних проєкт багато чому вчить, це й вміння працювати на результат, це й розвиток комунікаційних здібностей, самостійність, ініціативність, звичайно ж це й практичне використання знать отриманих на уроках математики, інформатики, фізики та інших. Але ми поцікавились у самих учасників команди SOVENYATA, що винесли вони для себе за ці роки участі у проєкті.

Даша (9 клас): «Я навчилася помічати проблеми людства, аналізувати їх, можна сказати, завдяки FIRST в мене змінився світогляд»

Віка (9 клас): «Я в команді не так давно, другий рік, але за ці два роки, я навчилася працювати у команді та в мене з’явилися нові круті друзі. Тепер, я планую працювати суддею-волонтером на фестивалі. Це надасть мені подальший поштовх для саморозвитку».

На завершення нашій зустрічі, завітала директорка Южноукраїнської гімназії Колоійчук Тетяна Павлівна:

« Ці діти наша гордість – вони неймовірні, творчі, харизматичні, вони багато та наполегливо працювали за для реалізації проєкту».

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Що далі?

Діти вже подорослішали, тож на наступний рік треба збирати нову команду. Та за для цього навчальному закладу треба знов закуповувати поле для виконання місій, базовий набір LEGO тощо.

Тож ми сподіваємось, що гімназія №1 знайде можливість, в тому числі і за спонсорську допомогу, придбати все необхідне, що б талановита молодь міста мала змогу безоплатно займатися робототехнікою.  

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Читайте також: Новітні проекти для розвитку школярів Южноукраїнська – фото, відео та Благодійна допомога: школярі нарешті зможуть готуватися до турніру FIRST LEGO League

Ще новини

Залишити коментар