Головна Безпека Хто має платити за повірку лічильників води в Южноукраїнську? Як часто слід її проводити?

Хто має платити за повірку лічильників води в Южноукраїнську? Як часто слід її проводити?

Автор ЮжБудНьюз
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск
У зв’язку зі зверненнями громадян Южноукраїнська та поширенням суперечливої ​​інформації в соцмережах про повірку лічильників води та оплату за ці послуги, ЮжБуд_NEWS вирішив допомогти мешканцям розібратися з цим актуальним питанням.
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Як часто потрібно робити повірку, і як взагалі дізнатися, що вже час її зробити?

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», повірку лічильників треба провести не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника. Для лічильників води міжповірочний інтервал встановлено терміном до 4 років.

Дізнатися термін лічильна можна:

  • У паспорті на новий законодавчо регульований засіб вимірювальної техніки (лічильник) вказано дату проведення повірки (дата виготовлення) та зазначено міжповірочний інтервал.
  • На лічильники, які вже проходили повірку, виписується Свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, де вказується дата, до якої це Свідоцтво чинне.
  • На лічильники, які не пройшли повірку, виписується Довідка про непридатністьзаконодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки. Після цього лічильник не може використовуватись для проведення розрахунків за спожиту воду.

Отже, повірку лічильників треба провести не пізніше закінчення терміну міжповірочного інтервалу, встановленого для даного лічильника.

Хто має сплачувати за повірку лічильника?

Раніше у комунальному підприємстві “Теплопостачання та водоканалізаційне господарство” робили перевірку у своїй лабораторії та за кошти підприємства, але зазнавши багато збитків перевіряючи безплатно лічильники КП ТВКГ відмовилась від даної послуги. До того ж відповідно до Закону України періодичну повірку обслуговування та ремонт здійснюються за кошти власників квартир.

Тобто наразі за повірку має сплачувати споживач, і це не залежить від того, чи виявиться лічильник справним під час повірки, чи ні. Переважно лічильники знімаються, як і встановлюються споживачем своїми силами або споживач викликає спеціалістів або сантехніків, які й знімуть лічильники.

Разом з квитанціями абоненти отримають повідомлення про необхідність повірки водомірних лічильників.

Де, і як можна замовити повірку лічильника?

  • Послугу повірки можна замовити у державному ДП «Миколаївстандартметрологія» за адресою: м. Миколаїв, вул. 5-та Слобідська, 2а., м. Первомайськ, вул. Київська, 9А. Тел. (050) 164 50 00, (073) 164 50 00, (098) 164 50 00. Вартість без демонтажу та розпломбування – 346 грн (1 лічильник). Фахівець запропонує Вам залишити заявку на перевірку та повідомить, коли саме буде здійснюватись перевірка у Южноукраїнську.
  • Також єдиний у місті, який надає цю послугу Валерій Врагов. Але скористатися його послугами можна, якщо лічильники принести на перевірку самостійно. Адреса: вул. Дружби народів 23, Б/П “Чайка”. Тел. (05136) 5 87 00. Вартість перевірки варіюється від 200 грн.

Тобто, споживач має право провести повірку в будь-якій організації, яка, відповідно до норм законодавства, займається цим видом діяльності.

Що буде, якщо лічильник не пройде повірку?

Якщо засіб обліку води відповідає встановленим вимогам — споживачу видадуть свідоцтво про повірку, якщо не відповідає, — довідку про його непридатність, тобто лічильник доведеться замінити. Згідно із Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», заміна лічильників також здійснюється за кошти споживача.

Вчасно повіряйте свої квартирні лічильники та будьте уважні. Тоді оплачуватимете виключно за спожиту вами воду. А у разі виникнення будь-яких непорозумінь зверніться до ТВКГ міста Южноукраїнська, вам там кваліфіковано допоможуть.

Телефони відділів комунального підприємства:
ВідділТелефон
Приймальня(05136) 59163
Юридичний відділ(05136) 58738
Виробничо-технічний відділ(05136) 54644

Важливо! За умови відсутності своєчасної повірки, нарахування за користування послугами водопостачання та водовідведення буде проводитись на підставі показників загальнобудинкового лічильника, а в разі його відсутності – згідно з нормами водоспоживання, а це значно більше, ніж ви споживаєте насправді.

2 коментарі
1

Ще новини

2 коментарі

Андрії 30.01.2022 21:36 - 21:36

Згідно з Законом України про метроглогію четвертою статті 17 Закону про метрологію передбачено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювання яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Рішення Верховного Суду України від 15.07.2019р. по справі № 235/499/17 повірка квартирних лічільників з електро-,тепло-,газо-і водопостачання проводяться за рахунок надавача послуг! Рішення Верховного Суду УкраЇни оскарженню не піллягае

Anna 31.01.2022 10:42 - 10:42

Дякуємо за роз’яснення!

Коментування закрито