Головна МістоЗаходи Гран-прі  на театральному фестивалі, отримав южноукраїнський дитячий та юнацький театральний колектив “Маска”

Гран-прі  на театральному фестивалі, отримав южноукраїнський дитячий та юнацький театральний колектив “Маска”

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

22 травня 2021 року на Миколаївщині дистанційно відбувся традиційний обласний конкурс аматорських театрів “Миколаївська Мельпомена”.

Конкурс був заснований Миколаївським обласним центром народної творчості в 1996 році. Спочатку конкурс проходив в Первомайську.

У 2016 він отримав назву “Миколаївська Мельпомена” і розширив географію до Братського, Южноукраїнська, Нового Бугу, Нової Одеси й інших міст області. Тобто став обласним конкурсом аматорських театрів імені Є. Зарницької.

Спочатку конкурс обмежувався дитячими, молодіжними, дорослими номінаціями та номінацією «сільські театри». Пізніше почали відокремлювати театри зі званнями «народний» і «зразковий» – це особливий рівень колективу. Тому обласний центр народної творчості відділив фестивалі для початківців і колективи зі званнями.

Таким чином, на Миколаївщині з’явилися “Театральні бувальщини” — фестиваль для аматорських театрів без звання, а “Миколаївська Мельпомена” стала конкурсом для театральних колективів, що мають звання “зразковий” та “народний”.

Методистка театрального жанру Миколаївського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Тетяна Скубченко:

“Ми його організовуємо у кожному районі, щоб він був не суто первомайський або миколаївський, а щоб кожен район мав змогу на таке свято, прийти та побачити роботу всіх колективів театрального жанру”.

Всього в області налічується 28 колективів: шість зразкових і 22 народних.

Гран-прі у 2021 році отримали три колективи:

  • зразковий дитячий та юнацький театральний колектив “Маска” Палацу культури “Енергетик” ВП ЮУАЕС ДП НАЕК “Енергоатом” м. Южноукраїнськ (номінація “Дитячі аматорські театральні колективи”);
  • народний театр Семенівського будинку культури Благодатненської сільської ради (номінація “Дорослі театральні колективи, що мають звання “народний”);
  • народний молодіжний театр “Парадокс” КЗК “Обласний палац культури” м. Миколаїв (номінація “Дорослі театральні колективи, що мають звання “народний”).
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс. Южноукраинск

Колективи, що здобули призови місця, були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА та кубками ОЦНТ та КОР.

Цікаво: 25 червня по 3 липня 2021 року відбудеться Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва “Від Гіпаніса до Борисфена” у місті Очакові.

Читайте також: Гуртки, секції та приватні школи Южноукраїнська

Ще новини