Головна Безпека «Гра в кальмара» в українських школах

«Гра в кальмара» в українських школах

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Напередодні канікул особливо гостро стає тема безпеки дітей. До того ж небезпечними можуть бути речі, що, на перший погляд, не викликають побоювань. Мова піде про дитячі ігри.

Насправді дитячі ігри часом можуть бути доволі небезпечними. Наразі набув популярності серіал “Гра в кальмара”. В серіалі розповідається про групу людей, яким потрібні гроші й вони погоджуються грати в дитячі ігри. Однак тих, хто програють, вбивають.

Попри те, що фільм можна дивитися з 18 років, діти підхопили подібну гру. У всьому світі, й в Україні також, діти грають у “Гру в кальмара” в школі й б’ють одне одного. Існує і ряд інших дитячих ігор, що передбачають фізичний та моральний негативний вплив на гравців.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Що ж робити якщо ви помітили, як діти грають у жорстокі ігри, під час яких гравців б’ють чи ображають?

В цьому випадку не будуть працювати жорсткі заборони (“Не грайте в цю гру!”), знецінювання (“Це дурна гра й дурний фільм, у якому це показували”) або ігнорування (“Якщо будеш грати в це, я з тобою не розмовлятиму”).

Перше, що треба зробити, з’ясувати, чи справді гра небезпечна. Можливо, це просто гра, яку діти запозичили з фільму, але без небезпечних наслідків.

Президентка Професійної Асоціації Дитячих Аналітичних Психологів Катерина Гольцберг:

“Дорослі часто вводять беззмістовні заборони, бо не знають, що робити. Насамперед треба спокійно запитати дітей: “У що ви граєте?”, “Які правила?”. Адже ігри з фільму “Гра в кальмара” – це відомі дитячі ігри. Наприклад, у першій грі “Тихіше їдеш – далі будеш” нічого жахливого немає. Інша справа – як наслідки гри інтерпретують. Якщо діти грають і в них є потреба в результаті бити одне одного – саме це погано”.

Якщо після ваших досліджень дитяча гра справді виявилася жорстокою, можна застосувати правило “все, що ми не можемо заборонити, можна очолити”. Так, треба дати можливість розвиватися іграм у тому напрямі, у якому ми хотіли б.
Дорослі можуть ввести свої обмеження, визначити правила безпеки та ставлення до тих, хто програв.
Це можуть робити вчителі в школі. До того ж вони можуть додавати “покарання” й нагороди, що стосуються навчання. Наприклад, той, хто програв, писатиме зайву самостійну роботу. Тобто дорослі мають запропонувати дітям щось натомість.
Також вчитель може поділитися ситуацією з учителем фізкультури й запропонувати пограти в альтернативні ігри з ними. Фізкультури мали б знатися на іграх, під час яких можна виплеснути агресію: вони дозволяють перестрибувати через когось, грати в м’яча. Тобто є можливість поштовхатися в безпечному форматі під наглядом дорослого.

Психологів Катерина Гольцберг:

“Найстрашніше для дорослих – втратити контроль. Коли вони втрачають його, стає страшно й з’являється бажання забороняти. Забороняти не варто й неможливо. Тоді гра просто перейде в “підпілля”

Прояви жорстокості в грі треба відразу зупинити й обговорити. Мовляв, фільм – це фільм, це мистецтво. Реальність – інша, ми не хочемо, щоби хтось постраждав, а те, у що ви граєте, – небезпечно.

Можна взагалі запропонувати альтернативні ігри. 
Наприклад, показати, у що грали ви, коли були дітьми.
Наприклад гра в “Вибивало” дає дитині реалізувати агресію, водночас це безпечна. Загалом ігри з м’ячем добре “відіграють” агресію. 

Джерело: Освітній портал

Читайте також: Нові жорстокі ігри поширюються в соцмережах: як захистити дітей від кібербулінгу та буліциду та Створено чат-бот для запобігання шкільного булінгу

Ще новини