Головна МістоЗаходи Головна подія виноробів України, вперше відбудеться на Миколаївщині

Головна подія виноробів України, вперше відбудеться на Миколаївщині

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Цього року VI Національний виноробний форум пройде в головному місті нашої області.

Національний винний форум за участю іноземних учасників влаштовують в Україні вже шостий рік поспіль, але в перше він проходить не в столиці.

Вибір нашої області не випадковий, саме Миколаївщина є одним з найдревніших виноробних регіонів країни. Ще у VI столітті до н.е. у Ольвії культивували виноград, виробляли вино.

Читайте також:

Як провести вікенд на Миколаївщині у міжсезоння

На меті форуму – привернути увагу суспільства, влади та міжнародної спільноти до такого національного ресурсу, як українського виноробства. 

Заступник голови ОДА Георгій Решетилов розповів, що вони тривалий час домагалися того, щоб форум був проведений в Миколаєві: «Допомогла конслодірірованая позиція. Фактично ми говоримо про винні регіони – Миколаїв, Одеса, Херсон і Закарпатті. Тобто регіони, де ніколи не проводився національний форум, що дивує. З цим питанням ми пішли до основного організатору – Торгово-промисловій палати України. Була таке умова, якщо сусіди підтримають проведення цього заходу на Миколаївщині, то вони згодні. Потім я дізнався, що за всі попередні роки не було можливості досягти угоди між винними регіонами для підтримки інших. Нам вдалося, нас підтримали»

Чиновник додав, що наступні фестивалі будуть проходити в Одесі, а ще через рік – в Херсоні.

ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

Форум буде проходити три дні:

  • 11листопада: Професійний день для виноробів у Миколаєві «Mykolaiv Winemakers Рrofessional Day»
  • 12 листопада: VI Національний виноробний форум
  • 13 листопада: Фестиваль українського вина «Mykolaiv Wine Festival»

В програмі перша в Європі презентація «Wine Innovation Tech» від французів; провідні університети провінції Бордо представлять нові технології; пройде обговорення наукових питань – кліматічних змін, вирощування винограду тощо.

Додасть святкового настрою «Mykolaiv Wine Festival» з нагоди  державного свята  «День виноградаря та винороба України», де містяни та гості отримають можливість продегустувати та придбати українські вина.

Організатори події: Торгово-промислова палата України, Миколаївська обласна державна адміністрація,Посольство Франції в Україні, Миколаївська регіональна торгово-промислова палата, Громадська спілка «Асоціація крафтових виноробів Причорномор’я», Громадська спілка «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України» та інші.

Джерело: ТПП України

Ще новини