Головна Безпека Фальшива 1000. Як відрізнити від справжньої?

Фальшива 1000. Як відрізнити від справжньої?

Автор Анна
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ. Новости Южноукраинск. ЮжБудНьюз. ЮжБудНьюс

На території України “ходять” фальшиві купюри номіналом в 1000 гривень. Про це повідомляє сайт OBOZREVATEL.

Так, жителі Дніпра поскаржилися в Facebook-групі “События Днепропетровска и области”, що в магазинах можна зустріти “липові” гроші. Люди, які тримали в руках підробку, відзначили, що вона досить високої якості: видно водяні знаки, є тиснення. Однак папір щільніше і м’якше, ніж у справжньої купюри.


Також рекомендуємо ознайомитися з матеріалом “Фальшиві гривні. Що важливо знати?”


“Увага, будьте обережні. По місту почали гуляти фальшиві 1000-гривневі купюри. У знайомих вже виявилася в касі. Повертів в руках, якість висока, водяні знаки видно, тиснення є. Папір на дотик трохи щільніше і м’якше звичайного, немає крихкості нових купюр . Написи трохи розмиті. Термінал купюру не приймає, на ультрафіолеті нічого не відсвічується. Будьте обережні”, – написав Стас Теплов на сторінці “События Днепропетровска и области”.

Як перевірити справжність

Мінфін повідомляє, що визначити справжність купюри може кожен українець.

Кожен, хто сумнівається в справжності банкнот, має можливість звернутися до банків, які передають гроші для проведення безкоштовних досліджень Нацбанку.

За їх результатами вам відшкодовують їх суму, якщо банкноти будуть визнані справжніми. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування вартості. Про їх вилучення НБУ повідомляє поліції, а підробки передаються правоохоронним органам для розслідування.

Якщо ж за результатами розслідування вдасться знайти шахраїв, то максимальне покарання для фальшивомонетників – 12 років позбавлення волі. Дрібним проізводітелям- «збувальникам» дають до 4 років в’язниці.

Відео: Національний банк України

Нагадаємо, що Національний банк України ввів в обіг банкноту номіналом 1000 гривень 29 жовтня 2019 року.

Як зменшити ризик отримання підробок

  • Фальшиві банкноти зазвичай відрізняються за кольором від оригіналу, а також там часто відсутні водяні знаки, оптико-змінні фарби, захисні стрічки і рельєфні зображення.
  • Дієвою перевіркою на справжність купюри є світло. Якщо розглядати цю банкноту на світлі, можна побачити багатобарвний портрет історичної особистості, який повторює зображення, надруковане на лицьовій стороні банкноти.
  • Також там є зображення цифрового номіналу або графічний знак гривні. До того ж, у справжніх банкнотах є приховане зображення – це номінал купюри, розташований у верхньому кутку.
  • А ще є наскрізний елемент, тобто зображення, виконане в одному місці зі зворотної та лицьової сторін банкноти, яке складається в єдиний малюнок.
  • Крім цього, варто звернути увагу на оптично-змінну фарбу. Так, наприклад, на купюрі номіналом 500 гривень зразка 2015 року такий фарбою надруковано розкрита книга, а на ранніх версіях – своєрідні ромби. Малюнок, виконаний такою фарбою, змінює колір і переливається під різними кутами зору.
  • Також на купюрах повинна бути захисна полімерна стрічка темно-сірого кольору, введена в поверхню купюри, на ній можна розглянути написи з номіналом купюри і знак гривні, а ще – мікротексти (повторювані написи в кутку купюри, які можна розглянути за допомогою збільшувального скла).

У разі, якщо на купюрі чогось з перерахованого не вистачає, звертайтеся до представників банків або поліції.

Ще новини