Головна МістоЕко-будні Екологічний відпочинок на Миколаївщині

Екологічний відпочинок на Миколаївщині

Автор Виталия
ЮжБудNews. Новини Южноукраїнськ.

На передодні Всесвітнього дня туризму, що відзначається щорічно 27 вересня, ми розкажемо вам про унікальне туристичне місце, що знаходиться в нашій області. Про мис Аджигол.

Ця місцина здавна приваблювала рибалок, які прагнуть відпочити якомога далі від міської метушні. Туристи цінують мис за незайману природу й поєднання степового та лиманського повітря.

Назва перекладається з тюркської як «гірке озеро». Розташований миколаївський Аджигол за 19 кілометрів на схід від Очакова на правому березі Дніпро-Бузького лиману, за 15 кілометрів від Парутиного.

Піщано-глиниста коса відокремлює від лиману гирлову частину однойменної балки із солоним озером. Аджигольська балка — особливо цінна природоохоронна територія, яка входить до Смарагдової мережі України. Сюди часто прилітають рожеві пелікани.

Це територія Ольвійської хори. Перші стаціонарні розкопки на Аджиголі проведено в 1982 році. Серед знахідок — дві мармурові плити з написами давньогрецькою мовою.

 У червні 1709 року на Аджиголі розташував свій стан гетьман Іван Мазепа.

На мисі Аджигол громадські та екоактивісти облаштували рекреаційний пункт.  

Відома миколаївська екологиня Тимченко І.: «Рекреаційний пункт — це зменшення відходів та навантаження на природне середовище. Така регульована рекреація на користь і людині, і довкіллю. Розвиток зеленого туризму — це прекрасна можливість знайомити людей з особливостями цієї території. Що більше люди знатимуть про Аджигол, унікальну флору та фауну, то більше вони берегтимуть та любитимуть ці землі. В умовах змін клімату важливе завдання — зберегти наші степи для наступних поколінь».

За ініціативою громадського активіста Миколи Грубого на аджигольському пляжі вже є місця для збирання сміття, туалет, навіси. Проєкт активісти реалізували власним коштом.

 Села, що оточують Аджигольську косу, ввійшли до загальнообласного проєкту «Чорноморська Рив’єра», в рамках якого вздовж лиману від Миколаєва через Парутине і до Очакова буде капітально відремонтовано дорогу. Тож Аджигол стане доступнішим і готовим прийняти всіх, хто цінує справжній екологічний туризм.

Джерело: Свідок

Читайте також: День туризму в Южноукраїнську: що підготували клуб мандрівників «Відпочивай активно»

Ще новини