Головна Місто «Юженергобуд» надає допомогу жителям аварійного будинку – фото

«Юженергобуд» надає допомогу жителям аварійного будинку – фото

Автор ЮжБудНьюз

Жителі будинку №1 по проспекту Незалежності звернулися в «Юженергобуд» з проханням допомогти у ліквідації аварійної ситуації, що склалася у їхньому будинку.

За їхніми словами, цей будинок – один з найстаріших у місті. Цього року йому виповнилося 42 роки. У будинку 360 квартир, у яких проживають 799 мешканців.

«Ми зробили експертне обстеження вимощення і ганочків нашого будинку і згідно «Звіту» експерта виявилося наступне:

  1. Козирки входів у під’їзди – не придатні до нормальної експлуатації;
  2. Ганок – виявлено нерівномірне просідання, утворення пустот, перекоси ступенів, руйнація основи, стяжки – не придатні до нормальної експлуатації;
  3. Вимощення – виявлено просідання ґрунту під стяжкою, численні тріщини, відрив вимощення від стіни зовнішніх стін житлового будинку – не придатний до нормальної експлуатації», – йшлося у зверненні.

«Юженергобуд» оперативно відреагував на звернення, надав матеріали та наразі проводить ремонтні роботи:

  1. Розробку ґрунту вздовж вимощення;
  2. Установлення бардюрного каменю;
  3. Армування поверхні вимощення;
  4. Укладання бетону поверх арматури;
  5. Укладка плитки на вимощення.

«Наш будинок був на межі. Зверталися у виконком, особисто я, за допомогою… Мені сказала влада наша: «Ви ж хотіли в ОСББ». Розумієте, ми хотіли. «Та ми не того хотіли, – кажу. – Ми боялися, що з нашого будинку буде братська могила», – розповідає мешканка будинку Наталя Коломис.

«Експертизу зробили. А вони сказали, що «нам легше новий будинок побудувати». Оце нам така допомога від влади. І тут звернулися в «Юженергобуд» – ми боїмося вірити і боїмося радіти, що нам люди визвалися і сказали, що ми вам допоможемо. Безкоштовно – це найголовніше для нас», – додає жінка.

За її словами, грошей весь час не вистачало – навіть на поточний ремонт у під’їздах.

«Біль, це ми виказуємо вам свій біль. Ми якось будем тягнути, але нам боляче… Он подивіться – тріщить потворна стіна. Нам це треба рятувати. Дах тече, і все інше… Добре, що ви сюди прийшли», – додає пані Наталя.

«Будинок здавали у 1978 році. З того часу по вимощенню нічого не робилося. За 42 роки воно прийшло в аварійний стан. У будинку більше 80% пенсіонерів, які до того що не дуже платоспроможні… У нас нема коштів таких», – розповідає інша мешканка будинку.

За її словами, будинок ОСББ передавався вже в аварійному стані, а таких коштів на ремонт жителі не могли зібрати.

«Нічого не робилося. Ми звернулися в «Юженергобуд» з проханням допомогти нам. Приносимо низький уклін, що у нашому місті існують такі небайдужі люди, які відкликнулися на наше прохання і сказали, що вони безкоштовно нам відремонтують наше вимощення. Дуже велика подяка і уклін цій організації», – додає жінка.

Зазначимо, що перехожі запитували мешканців будинку щодо ремонту, і були приємно здивовані тим, що роботи виконуються за кошти благодійників.

Нагадаємо, раніше «Юженергобуд» надав матеріали, необхідні для ремонту будинку ОСББ «Шевченко/6».

Ще новини

1 коментар

Коментування закрито